Zobrazit menu

Web Káči, Míši, Toníka, Haničky a Olinky

Děti a já

29.12.2014

...tak je to za námi. Stromečky, světýlka, kapr, netrpělivé děti, rodinné obědy, knedlíky, vánočka, cukroví. Letos hned několik premiér.
Pokračovat...

14.12.2014

Víte, co to je Schrödingerova kočka? To je myšlenkový experiment v teoretické fyzice. A rovněž pracovní název pro naše třetí dítě.
Pokračovat...

14.12.2014

...jsou kolektiv.
Pokračovat...

4.12.2014

sluníčková maminečka...
Pokračovat...

4.12.2014

Toník chodí od září do školky. Nebývá nemocný, chodí poctivě a řekla bych, že je tam i spokojený. Těžko říct, protože na dotaz, co dělali, se dozvím maximálně, co bylo odpoledne k svačině a že si hrál s vláčkama. Až poslední dobou z něj občas vypadne i něco nad rámec těchto informací.

Minulý týden se ráno v šatně odehrála humorná scénka:
Toník: "Hele, nějaký kluk přišel." Pauza. "Nevíš, jak se jmenuje?"
Tatínek: "No to fakt nevím, Tondo..."

Zkrátka Tonda má děti celkem rád, ale k životu je nepotřebuje. Na dotaz, jestli má ve školce nějaké kamarády, odpovídá, že tam má paní učitelku.
4.12.2014

...roky mu byly. Nechápu.
Pokračovat...

12.11.2014

Americkým svátkům zrovna neholduji, ani jsem nepropadla módě pokrmů z dýně, ale každoroční již tradiční Dýňový víkend bývá moc fajn. Letos nedaleko přehrady Hracholusky.
Pokračovat...

21.10.2014

Hanička zpívá. Pořád.
Pokračovat...

20.10.2014

...náš Tonda. Nedávno jsem psala své pochybnosti ohledně školky a že někteří říkají, že se mi to zalíbí. Měli pravdu.
Pokračovat...

14.10.2014

Aby nedošlo k mýlce, předesílám, že děti mám naprosto skvělé a úžasné, jsem vděčná Pánu Bohu, že jsou i zdravé, že máme co jíst, kde bydlet a máme se všichni rádi. A jsem si vědoma, že mé stesky jsou jen fňukání rozmazlené holky. Ale neříkejte mi, že v tom taky nelítáte. A už vůbec mi netvrďte, jak si užíváte každý den s dětmi. Protože vám to nevěřím.
Pokračovat...

1.9.2014

A když už máme toho prvního září, dáme si ještě vzpomínku na prázdniny. Aneb slíbené a opožděné fotky a zážitky z tábora v Peruci. Klikejte.
Pokračovat...

1.9.2014

Už nás maj. První dítě vstoupilo do instituce. Zatím s nadšením. Neví totiž, že už je to navěky...
Pokračovat...

9.8.2014
25.8.2014

V dubnu nás oslovili kamarádi, že mají v Dánsku na týden zamluvený domek u moře a shání spoludovolenkáře. Naservírovali nám dovolenou až pod nos a já zapomněla na své předsevzetí, že s dětmi nikam daleko nejedu.
Pokračovat...

18.8.2014

V izolaci na mateřské jsem se zcela proti svým zásadám zapletla s virtuální realitou. A ono se z toho vyklubalo dokonce pár nových příčetých jedinců v mém okolí, nalezla jsem některá stará přítelství a část virtuálna se zhmotnila do reality. A tak jsem s dětmi strávila několik dní v nové milé společnosti v pronajatém domku nedaleko Milevska. Bylo to moc prima a suverénně největší úspěch měl Zeměráj.
Pokračovat...

18.8.2014

Vůbec nevíme, odkud to přišlo, ale Hanička mluví. Mluví ve větách a mluví pořád.
Pokračovat...

22.7.2014

Opět jsme se na týden stali objeviteli a námořníky. Děti soutěžily, jezdily na odrážedlech, zpívaly u ohně, fascinovaně hleděly na trombón, který ohlašoval každý nástup a doprovázel další aktivity, sledovaly hrané večerníčky, koupaly se a trénovaly interakci s vrstevníky.
Pokračovat...

22.6.2014

...se i letos povedly. Moc.
Pokračovat...

Opět dny všední.
Pokračovat...

A máme tu červen, nejrušnější měsíc... Léto ještě nezačalo a kalendář už je plný.
Pokračovat...

« Starší články