Zobrazit menu

Web Káči, Míši, Toníka, Haničky a Olinky

Umřela babi Coco

13.5.2020

Bylo to dlouhé, v závěru ještě umocněné covidovým zákazem návštěv. Přála si to skončit ona a už i my. Stalo se. 4. května.

V době karantény jsme měli ten luxus, že si každé pondělí vzali děti prarodiče a já mohla na celý den do práce a pak jsme ještě měli volný večer. Takže jsme si na pondělí s Míšou často naplánovali různé společné pochůzky, tentokrát jsme šli do hobbymarketu vymýšlet, co se sezením na zahradě. A cestou zpátky mi pípla sms. Že babička umřela. Tak jo.

Děti byly na Malvazinkách. Sedli si s B&D ke stolu, zapálili si svíčku a povídali si o babičce. Všem se znatelně ulevilo a když už atmosféra začala zase houstnout, rozsekla to Hanička povelem "tak si na počest babičky Věry zahrajeme karty!" (babička byla velká karbanice). Jak řekli, tak udělali. A bylo to. Pak ještě pohřeb, spousta povídání, jak to tedy je s tou smrtí a jestli se babička v nebi potká s rodiči a se Zrzkem (babi, promiň, ale musela jsem dětem říct, že ze setkání s kočkou budeš mít radost:). Jestli opravdu leží v té rakvi, jak se dostane do hrobu a co se pak stane s tím popelem. A taky posezení na Malvazinkách, příbuzní blízcí i vzdálení a prohlížení fotek.

Tak já jdu najít a vystavit nějakou fotku, aby k nám babi Coco na dušičky trefila. A tady něco, co asi mělo zaznít na pohřbu...
17.6.2020 vložil(a) Káča Režná. Naposledy upraveno 20.6.2020. Počet zobrazení: 308

Komentáře