Zobrazit menu

Web Káči, Míši, Toníka, Haničky a Olinky

Způsobilá, nadprůměrně zdatná

19.4.2024

Obě holky chodí do atletického oddílu Sokola Smíchov. Když jsem Haničku před lety do Sokola hlásila, ani jsem netušila, jak velké terno to bude. Zjišťuju to pokaždé při hovorech o jiných dětských sportovních oddílech. Olinka je zatím v přípravce, Hanička už ve vopravdickým závodním oddílu. Což ale v podání Sokola znamená, že děti jsou velmi přiměřeně tlačeny k výkonu, ale není nutné, aby se tréninky a závody staly alfou a omegou jejich žití. Trenéři vědí, co dělají, dbají na všestrannost. Všichni dělají všechno, na specializaci se nehraje. Závodí všichni, všem se dostane povzbuzení a pochvaly, fandění spolu-sportovcům z oddílu je samozřejmost. Hanička není nijak zvlášť dobrá, ale v oddíle je spokojená. Mají své hvězdy, ale celkově vládne přístup "Dalas do toho všechno? Jestli jo, tak skvělý výkon!".

A protože závodí již pod Českým atletickým svazem, je potřeba každý rok podstoupit sportovní prohlídku, jestli to se závodnicí na stadionu nesekne. Oddělení sportovní medicíny v Motole je v zapadlém koutě areálu v ohavném přízemním domku hned pod márnicí. Tak to máme i s poučením a dotekem "memento mori". Sestra Haničku posadí na rotoped, olepí ji lepítky EKG a atletka pod dozorem Martiny Sáblíkové na plakátu šlape se zátěží, aby se dostala do správné tepovky. Pak ještě vyšetření u sympatického pana doktora, zařazení do kategorie "nadprůměrně zdatná", razítko a můžeme jít.

Nejsem velká "soccer mum", jsem šťastná, že téměř vše kolem Sokola si H. obstará sama, je mi jedno, jak se umístila, ani neřeším, jak byla či nebyla do závodů nominovaná. Ale už ovládám termíny jako halová sezóna, překy, kondiční soustředění... A sledovat ji v oddílovém dresu na závodech s ostatními vidět tu techniku pohybu, to mě bere. A vůbec nechápu, jak může v běhu přeskočit překážku, která je jí do pasu – je sice poslední, ale běží technicky správně (věděli jste, že přes překážky se neskáče, ale běží? Poučila mě trenérka Helena i Hanička a tady na videu je to i vidět.). Od Heleny dostala pochvalu před nastoupenou jednotkou, protože byla jediná z mladších, kdo se překážek nebál. Na to, jaký je jinak v životě "salámista", z ní Sokol dokáže dostat skvělý výkon i vášeň. V rámci oddílu Hanička žádná velká hvězda není, ale fyzičku má výbornou. Do budoucna skvělý základ a to mi stačí.

19.4.2024 vložil(a) Káča Režná. Naposledy upraveno 21.4.2024. Počet zobrazení: 203

Komentáře