Zobrazit menu

Web Káči, Míši, Toníka, Haničky a Olinky

Zemědělské muzeum

18.2.2018

Tak jsme konečně po dlouhé době zas na víkend doma. Nám by samozřejmě stačilo si zahnívat, ovšem ne tak dětem. Takže hodnotný program, nedá se nic dělat...

Na Technické muzeum poté, co velkolepou rekonstrukcí vznikla opět expozice jak ze sedmdesátých let, mám značnou pifku, ale vedlejší zemědělské muzeum je prý pecka. Tak jo. Začínáme hned odshohora expozicí o gastronomii - no, je to taková velká herna na téma nákupy a vaření, k tomu modely kuchyní od pravěku až po dnešek. Sem tam nějaká interakce, o kterou by se ovšem místní kurátoři museli trochu starat - třeba u hmatových hádanek doplňovat materiál, který mají návštěvníci poznávat, občas oživit "čichací" kvíz... Ale jo, když si člověk odmyslí ty zemědělskohujerské popisky o českých potravinách, tak proč ne.

Naproti expozice o hospodářském lese - nejzajímavější část přístupná pouze s průvodcem. Taky to nebylo špatný, výtvarně je ta expozice fakt moc pěkná. Ale pořád je to tak nějak... málo. Pak jsme ještě zkusili dolní patro s traktory, Michal si zahrál na trapného rodiče, když dětem vyprávěl, že na traktoru Zetor 15 z 50. let je na chalupě vozil pan Janetka a mohli jsme ještě vyjet nahoru na terasu. A ta, přátelé, fakt stojí za to.

Nijak zvlášť nadšená jsem z muzea nebyla, ale ještě nám tam zbývá prý moc povedená expozice o rybářství a lesnictví a jsem ochotná jim dát ještě šanci. Takhle v zimním pošmourném dni při nedostatnku lepších nápadů...

Pak párek v rohlíku, hřiště a přes Letnou do Chotkových sadů. Cestou jsme ještě objevili moc příjemnou zmrzlinárnu, kde jsme celý výlet zakončili.

27.2.2018 vložil(a) Káča Režná. Naposledy upraveno 27.2.2018. Počet zobrazení: 143

Komentáře

Autor: (Lacht)anička
Vloženo: 27.2.2018 23:03:36
No jo, ta průběžná údržba... Já tam byla s dětmi v létě, zrovna když znovu otvírali po rekonstrukci, a bylo to moc pěkné. A teď v sobotu šli Dadan s Pepíkem a největší dojem přesně byl, že je všechno tak nějak poztrácené a rozbité.​ Škoda.