Zobrazit menu

Web Káči, Míši, Toníka, Haničky a Olinky

Ydykseb

29.10.2023

Tonda už nějakou dobu touží zdolat Lysou horu. Já jsem zas letos ještě nebyla na chalupě. Jenže na chalupě jsme trávili podzimky loni a Tonda se celkem po právu dožaduje Ostravice. Nakonec jsme to vyřešili šalamounsky: podzimní prázdniny jsme si o den prodloužili a zvládli jsme tak Kysuce i Ostravici.

Na chalupě jsme přistáli v úterý pozdě večer, ale dlouhá cesta tmou a deštěm za to ranní probuzení v peřinách stála. Bylo všechno: líný den, vyřezávané dýně, mrkev ze záhonu, draci na Malíkově vrchu, ryzce na másle i jeden ukázkové propršený den. A taky mazlivá kočka bůhví odkud. Chalupu jsme pomohli zazimovat a v pátek jsme se přesunuli na Ostravici. Večer za námi dorazila teta Hana a na otočku i P. s M., kteří dovezli večeři. Ideální.

V sobotu jsme se vydali na obávanou a vytouženou Lysou horu. Lidí mraky, z půlky asfaltová agonie, poslední úsek hnusný, strmý, vršek v mlze, ale pro Tondovu touhu po nejvyšším vrcholu mám pochopení, tak mi to tolik nevadilo. Nahoře vrcholové foto, video pro Dana s ikonickou písní: Když jsem šel z Lysé hory viděl jsem sběrné dvory Když jsem šel ze Sběrných dvorů viděl jsem Lysou horu ...a v Masarykově chatě pivo, limo, párky a výborné bryndzové halušky. Dolů pak probleskujícím sluncem přes Staškov a moji oblíbenou Medvědí skálu zpátky do domečku. Máme to za sebou a příště už si můžeme zase udělat nějaký pěkný výlet.

Večer jsem se málem rozplakala u udělování vyznamenání (stokrát položená otázka "jak je možný, že to Pithart, Kubišová... doplň další... ještě nemají???"), vypili jsme ve čtyřech dvě sedmičky bílého, snědli zbytky od včera a od Markéty dovezené chlebíčky a spokojeni s výkonem jsme šli spát. V neděli zabalit a dlouhou, ale bezproblémovou cestou domů. Hezké to bylo...
Další fotky.

3.12.2023 vložil(a) Káča Režná. Naposledy upraveno 3.12.2023. Počet zobrazení: 699