Zobrazit menu

Web Káči, Míši, Toníka, Haničky a Olinky

Voda letní

12.6.2022

Po loňské zkušenosti jsme se zařekli, že na vodu už jedině v květnu. Sice je zima, ale ty prázdné řeky a kempy.... Letos jsme ovšem tak dlouho hledali vyhovující termín, až z toho byl druhý červnový víkend. Z rozumných českých řek zbyla Otava a Vltava. Otava je hezká, ale v červnu hrozí, že bude bez vody. Vltava je hezká, ale přitahuje pitomce. Nakonec jsme se rozhodli risknout Vltavu. Tu jsem nejela dvacet let a byla jsem smířená, že už ji nikdy nepojedu. Tak jsem byla sama zvědavá.

Ve čtvrtek večer jsme se sešli v kempu v Rožmberku, přespali a ráno vyrazili do Vyšáku, kde jsme přebírali lodě. Mírně prší, obloha vypadá všelijak, ale to pude. Z vyšáku vyrážíme trochu s davem dalších lodí. Během pátku se potvrdilo vše, o čem jsme mluvili při výběru řeky. Vltava je určitě jedna z nejkrásnějších řek, ovšem zároveň se vyznačuje největší koncentrací kreténů a služby také hrubě neodpovídají průtoku. A nemluvím o vodě. To, že ve stáncích a v kempech často neberou karty, už mi přijde v dnešní době a při těch cenách docela drzost. Takže si na jednu stranu užíváme krásnou tekoucí vodu, na druhou stranu s údivem pozorujeme partičky úplně pod obraz na nepřevrátitelných raftech. Kemp v Rožmberku je pěkný, ale nechci si představovat, jak to (ne)zvládají v plné sezóně. Čtvrteční večer byl trochu rozpačitý, ale na ten páteční jsme se přesunuli na lepší místo a už se nám povedl moc pěkný hudební večírek. Rozhodla jsem se brát ty fajn věci - hezká voda, lidi, s kterými tam jsem, skvělé a samostatné děti; a zbytek jsem pojala jako nahlédnutí do jiných vesmírů.

Už pátek večer byl v rožmberském kempu o poznání větší klid a v sobotu vyrážíme na poloprázdnou řeku. Nevím, kam se ti lidi poděli, ale bylo to fajn. Svítí slunko, koupání, zmrzlina, pivo, děti si zkouší kormidlovat... Musím uznat, že koncept letní vody má taky něco do sebe. Den končíme v kempu Na Pískárně, který se vyznačuje zajímavou nabídkou jídel a dá se tu platit kartou. Splouváme si ve vestách místní peřejku, děti hrajou vybiku, oheň večírek... V neděli poslední převoz aut, skočit do lodí a po dvou jezech končíme před Krumlovem v Novém Spolí. Vracíme lodě a domů. Hezký to bylo, ahoj za rok.
10.7.2022 vložil(a) Káča Režná. Naposledy upraveno 1.8.2022. Počet zobrazení: 201