Zobrazit menu

Web Káči, Míši, Toníka, Haničky a Olinky

Venčení promořovací

19.10.2020

První karanténní pondělí bylo poněkud posraným navrch, takže odpoledne jsem zavelela k povinnému venčení. Sere mě celej svět, nehodlám nic vymýšlet, prostě jdeme do lesa, abychom se dožili večera.

Ještě než jsme došli ke kraji lesa, potkali jsme Haniččinu spolužačku, kterou jsme přibrali do party. Tonda trochu protáhl obličej, že dámská jízda, když tu náhle nám Vesmír seslal Hanku, která vedla ze školky Edu. Tak jsem ji poprosila, jestli by nám neposlala Vojtu. Teda klidně může jít samozřejmě i Ema, ale hlavně potřebujeme toho Vojdu pro Tondu. Ovšem Eda potřebuje jít taky, takže u rybníčka jsme se potkali s celou jednotkou Š.

Máme teď v péči školkovou plyšovou pastelku, o kterou máme pečovat a připravovat jí zážitky, které pak zapíšeme do deníčku. V karanténě skvělý úkol. Cílem lesní vycházky tedy bylo lesní hřiště, kde jsme chtěli vyfotit naši pastelku na kolotoči, kterému dominuje obří dřevěná pastelka. Na hřišti ale potkáváme další dvě spřátelené jednotky - tři a dvě děti ze školy a školky s maminkami, plus ještě další Haniččinu spolužačku. Děti svorně staví velkolepé lesní obydlí a tak vůbec se rády vidí a družbě nelze zabránit.

Les je docela plný a to není nijak pěkně. Narozdíl od jara je teď to svinstvo fakt všude kolem a ohrožení je zcela reálné, ale přesto nedokážu být zodpovědná podle Prymulových představ. Vím, že to asi není správně, ale mám pocit, že pokud bychom se opravdu svědomitě zcela izolovali, tak bychom sice neumřeli na covid, ale na příliš intenzviní vzájemnou přítomnost zcela určitě. Snažím se být přiměřeně opatrná, domů si nikoho nezveme, s cizími se stýkáme jen venku a spíš náhodně, ale dokud nebude fakt tuhý zákaz vycházení, nejsem schopná náš život úplně zmrazit. Mimochodem je na tom dobře vidět, jak moc to naši představení posrali. Když já, stádní typ, notorický dodržovač pravidel a následovník autorit, mám jen velmi malou ochotu dodržovat vládní nařízení. Na jaře to ještě celkem šlo, ale podruhé v roce to nějak nedávám...

23.10.2020 vložil(a) Káča Režná. Naposledy upraveno 26.10.2020. Počet zobrazení: 231

Komentáře