Zobrazit menu

Web Káči, Míši, Toníka, Haničky a Olinky

Vánoce

26.12.2017

Na Štědrý den byla v plánu tradiční vycházka na Vyšehrad. Ovšem ráno se Hanička vzbudila a rovnou se rozplakala, že ji bolí hlavička. Tak jsme dítě zas uložili. Udělalo se jí lépe a při pokusu o vertikalizaci hodila šavli. To se opakovalo několikrát, tak jsme maroda nechali doma s tatínkem a na Vyšehrad jsem vyrazila jen s Tondou a Olinkou. Vlakem na Hlavák, odtud metrem a pak pěšky a s odrážedlem přes hradby na hřbitov a do kostela. "Postní" oběd - párek na tácku, dolů na Výtoň a z náplavky nám akorát jel přívoz na Smíchov. Hanička se mezitím zmátořila, dala si zkušební snídani a když to dobře dopadlo, vyžádala si rovnou i něco k obědu. Trochu jsem se bála, jak Hanička ponese, že se s námi nebyla podívat na jesličky a nejela přívozem, ale Míša mě uklidnil, že si den sama s tátou docela užila.

Doma jsme už jen nachystali stůl a počkali na příchod hostů. Po přípitku děti vyrazily dát Ježíškovi prskavkové znamení a akorát se s ním minuly. Nadílka, potom večeře, víno, čaj, cukroví. Vše na slavnostní večeři přivezla babička, takže u nás se jen ohřívalo, smažilo a servírovalo. V devět bylo po všem, rodina se rozpustila, děti jsme zvolna zahnali do postelí a shlédli Cirque du Soleil. Hezké to bylo.

Ostrava jezdí každý rok před Vánoci, Štedrý večer s rodinou je možná trochu náročnější, ale zas máme tímto "hotovo". Na Boží hod děti posnídaly vánočku a šampaňské a den je vyhrazen novým hračkám. Odpoledne jsme vyrazili s novými koloběžkami přes Vidouli do Jinonic a autobusem na Malvazinky. Tady jsme nechali všechny děti a vrátili se domů. Jen tak. Sami. Bez programu. Pustili jsme si film a po tom adventním třeštění sme s chutí nic nedělali.

Na Štěpána byly děti u B&D, k obědu jsme dojedli kachnu od včerejška a odpoledne jsme s Tondou a Haničkou vyrazili do Dlouhé na Malou vánoční povídku. Mám velké děti. Konečně. A Vánoce jsou za námi. Haleluja!
3.1.2018 vložil(a) Káča Režná. Naposledy upraveno 3.1.2018. Počet zobrazení: 170

Komentáře