Zobrazit menu

Web Káči, Míši, Toníka, Haničky a Olinky

Vandr beta

6.7.2022

Už pár let si říkám, že je čas začít. Tak už. Domluvili jsme termín a místo, sbalili a vyrazili. V pondělí vlakem do Benešova, mezipřistání v cukrárně a dalším vlakem směrem Vlašim. Vystoupili jsme kdesi mezi poli a šlo se. První den 12 km na těžko za odpoledne, cíl je v Louňovicích p. Blaníkem u Lindy na zahradě. Trochu vedro, ale v lese je dobře, krajina je malebná a nikam nespěcháme. Kolem šesté jsme konečně v cíli. Chatička je tak malinká, že dovnitř smí jen paní domácí a na zahradě máme suchý záchod. Shodili jsme batohy a hned jsme vyrazili na místní liduprázdné koupaliště. Pivo a limča v hospodě, přečkat slejvák a potom už na zahradě postavit přístřešky, oheň, opečenosti a do spacáků.

V úterý byla předpověď všelijaká, a tak jsme se domluvili, že první ročník nemusíme hrotit za každou cenu. Ráno jsme zahájili opět koupáním, pak jsme se vydalil nalehko na výlet přes Blaník a skončili jsme opět na koupáku. Ve středu jsme vyrazili zase natěžko. Popovezli jsme se autobusem a pak pěšky do Vlašimi a přes zámecký park na vlak.

Byla to zatím jen takový zkušební vandr, ale úspěšný. Děti šlapaly, kňouraly zcela minimálně a nakonec byly nesmírně pyšné. A hlavně už všichni unesou vše potřebné a s Haničkou a Tondou už se podělíme o společný proviant a netáhneme vše sami. A my dospělí jsme si to užili moc. Já jsem si zas vzpomněla, co mě na tom tolik bavilo: je to tak strašně jednoduchý! Netřeba vymýšlet program, prostě se sbalíme a jdeme. Děti si povídají, my si povídáme, občas zastávka, k jidlu chleba a salám, napít a pokračujeme. Vše máme s sebou, a tak stačí jen hrubá představa, kde budeme spát, nic není pevně dané, všechno se dá změnit podle potřeby a nálady. Takže příští rok asi zas a tentokrát už s tím spaním v lese. Stejně to nakonec není žádná novinka - z tábora už to dobře znají.

11.8.2022 vložil(a) Káča Režná. Naposledy upraveno 11.8.2022. Počet zobrazení: 198