Zobrazit menu

Web Káči, Míši, Toníka, Haničky a Olinky

Územím záhadných konodontů

14.3.2021

Tak nás zavřeli. Operuje se s termíny okres, obec, nutná mobilita... Už na to absolutně nemám morál a už vůbec se mi nechce zjiťovat, jestli jsou obec Košíře, Praha 5 "malá" (my, co patříme pod MÚ P5), nebo Praha 5 "velká" (se všemi periferiemi) a zcela bez uzardění na to kašlu a jdeme na výlet.

Z Kotlářky do Motola a odsud autobusem 174 do Řeporyj. Cesta autobusem sice trvá asi 20 minut, ale naštěstí se v průběhu trasy 174 přečísluje na 352, což je velké dobrodružství a nadšení našeho šotouše nakazilo i holky. V Řeporyjích na náměstí (nebo na návsi?) jsme hned splnili občanskou povinnost a v místním, podle následné fronty soudíc, zřejmě vyhlášeném bistru jsme si zakoupili předstartovní občerstvení. Pak jsme prošli Řeporyjemi, zavčasu opustili frekventovanou trasu Dalejským údolím a vyrazili mimo značku k lomům Na Požáru. Nečekaně zajímavé místo: tunel pro malodrážku a za ním ve skalním masivu vystřílený tunel neznámého účelu s dobrodružným průlezem na druhou stranu, výhled shora na vedlejší ještě funkční lom. Pak mezi poli po planině s výhledy na obě strany údolí a dolů do Holyně. Odsud územím "záhadných konodontů", jak nás poučila naučná cedule o místních fosilních nalezištích, přes lom Prastav do Klukovic a na Barrandov. Povinná zacházka k místnímu fungl novému modernímu kostelu, který byl dokonce otevřený - zevnitř je snad ještě zajímavější než zvenku. Pak už jen na tramvaj a vymrzlí a vyfoukaní domů.

Vlastně jsme prošli nesmírně pestré a zajímavé území mimo hlavní turistickou trasu: mezi poli a pastvinami, městské lesy, potok se studánkou, skalky, zvláštní "utopená" část Holyně dole u nádraží, potom srážka s davem proudícím mezi Klukovicemi a Prokopákem a kostel na Barrandově jako zlatý hřeb vycházky. To vše v okrese a přitom neustále na dohled silničního okruhu a barrandovských paneláků.

19.3.2021 vložil(a) Káča Režná. Naposledy upraveno 17.4.2021. Počet zobrazení: 397

Komentáře

Autor: Káča Režná
Vloženo: 26.3.2021 13:03:08
To je ovšem zklamání! Ráda bych o sobě tvrdila, že jsem bandita a vyvrhel.​
Autor: Lacht
Vloženo: 22.3.2021 18:58:47
Obec je Praha, žádní zločinci nejste. ​Jinak výlet bezva, jsou to moje druhdy domovské končiny, kde jsem venčívala psa. Taky budeme na Požáry někdy vyrazit.