Zobrazit menu

Web Káči, Míši, Toníka, Haničky a Olinky

Umělkyně z Prahy

1.12.2018

O existenci Mikulášských vlaků vím už dlouho, ale dětem jsem to úspěšně tajila. Ovšem letos přišla Hanička s neodolatelnou nabídkou: paní učitelka na flétnu říkala, že je nejlepší ze skupiny a že by mohla zahrát na mikulášských vlacích. A že když bude hrát, může jet zadarmo. Nakonec jely zadarmo dokonce všechny děti, platili jsme jen za dospělé. No, nekupte to!

Na Smíchovském nádraží obsadil orchestr čítající asi 12 kytar, jednu flétnu a sbor s perkusní sekcí strategické místo příchodu k vlakům a spustil. Dlužno podotknout, že "Půjdem spolu do Betléma" v podání dvanácti kytar je slušný bluegrass. Hanička si odehrála své sólo - předehru k "Hore bratři" na jednu ruku. Uměla to perfektně zpaměti, ale přeci jen nervozita udělala své, takže pár chybiček tam bylo. Ale pak s ostatními už se chytala pěkně. Hodnotná zkušenost. Zaznělo asi 10 koled a mohli jsme nasedat. Sice jsme měli coby doprovod účinkující lístky do první třídy, ale i tak byl samotný vlak dle očekávání trochu opruz. Mikuláš s Čertem a Andělem byli nakonec celkem milé zpestření. Dětí zazpívaly, dokonce i Olinka zvládla půvabnou básničku "Chodí medvěd po zahradě" - sice potichoučku a s maminkou, ale Anděl nám to uznal, a dostaly perník. Čerta se Olinka bála, tak jsme ho k ní samozřejmě nepouštěli, ale Anděl ji zcela okouzlil - měl totiž třpytky na očních víčkách!

Přežili jsme hodinu a čtvrt na trase Smíchov-Uhříněves a zpět, prohlídli jsme si parní mašinu a hlavně stánky ROPIDu. Tonda u papírových modelů přesně popsal typy zobrazených autobusů a chlapec obsluhující stánek ROPIDu uznale pokýval hlavou. Po příjezdu ještě jedna várka koled a mohli jsme se rozpustit. Hraní takhle v nádražní hale bylo fajn, vlastně mi to přišlo lepší než uzavřený koncert. Nejvíc si to asi užili místní bezdomovci. A snad i děti pochopily, že parní vlak je daleko zajímavější zvenku než zevnitř. Ale jo, nebýt té příšerné rýmy, kterou jsem si tam uhnnala, tak to bylo vlastně docela fajn.

9.12.2018 vložil(a) Káča Režná. Naposledy upraveno 10.12.2018. Počet zobrazení: 1158

Komentáře