Zobrazit menu

Web Káči, Míši, Toníka, Haničky a Olinky

Svatý Jan v zenu

20.12.2020

Hledala jsem termín pro předvánoční procházku Prahou a nakonec jsme se ocitli zas na výletě. Měl to být výlet s A. kolegy, ale nakonec z původní sestavy zbyly jen dvě jednotky a přidali jsme se my. A bylo to moc fajn. Z Vráže do Sv. Jana pod Skalou, přes Solvayovy lomy a přes louky a hřeben proti Sv. Janu zpět k autům.

Na Sv. Jánu jsem byla naposled snad v patnácti letech, ale to místo a výhled si pamatuju stále dobře. Už méně jsem si pamatovala, že je to takovej krpál. Lidí bylo na sychravý prosinec překvapivě dost (nechtěla bych to vidět v plné sezóně), ale pořád to bylo ještě únosné. Z vyhlídky jsme pokračovali vrchem na Solvayovy lomy. K našemu překvapení bylo otevřené občerstvení, ale hlavně se děti svezly vláčkem - strojvedoucí tam byl, tak jezdil. V době, kdy dětem neustále vysvětlujeme, kam všude nejde jít, protože je zavřeno, to byla nečekané a nesmírně milé zpestření.

Výlety už nám lezou krkem asi všem, ale každý den, který strávíme jinde než doma, se počítá. Zejména ve světle prodloužených vánočních prázdnin.

3.1.2021 vložil(a) Káča Režná. Naposledy upraveno 4.1.2021. Počet zobrazení: 291

Komentáře