Zobrazit menu

Web Káči, Míši, Toníka, Haničky a Olinky

Stezka 2017

1.10.2017

Na akcích, jež nejsou children-friendly, praktikujeme systém nádech-výdech pro každou akci. Nestřídáme se po víkendech, ale každá akce má svůj rytmus. A tak to letos vypadalo, že v září muž (po právu) shrábne Lesní hry i Stezku. Ovšem na termín Stezky připadly také velkolepé oslavy Míšovy alma mater v Ostravě. Bylo mi celkem fuk, jestli zůstanu doma s dětmi kvůli Stezce nebo výročí gymnázia. Ovšem muž SÁM A BEZ NÁPOVĚDY přišel s myšlenkou, že by si do Ostravy mohl vzít děti s sebou. Babička i teta budou mít radost a na večírek můžou děti pohlídat. A já z toho měla radost nemenší a strávila jsem čtyři dny na nepřetržitém večírku.

Ve čtvrtek před polednem jsem nasadila Míšu s celým cirkusem do vlaku a v půl jedné už jsem s kamarády seděla v jiném vlaku směrem Stezka v Železných horách. Podzim v plném květu, slunce a modré nebe, dobrá hudba a ostrý humor. Už jsem to tu nakousla v souvislosti se Spanilkou a na Stezce se mi to potvrdilo: má to něco do sebe jet úplně sama. Spanilka byla tak trochu o vlastním přežití, Stezka je o užití. Čtyři dny bez dětí. Čtyři dny sama za sebe. Čtyři dny mezi kamarády a přesto tak trochu sama. A ráda. S takovou tou permanentní hladinkou, která není zničující, ale je naopak očistná. A najednou zjišťuju, že některé akce teď mají daleko větší grády než před dětmi. Čtyři dny se směju. Hltám podzimní přírodu, trpím u plantáží hub. Piju, zpívám, tančím, mluvím, mlčím. Dojímám se. Vnímám všechny okolo a jsem zas u vytržení nad tím, co mám. V rodině, v dětech, v kamarádech všech generací. Dýchám! A zase žiju...

A pak už jen vlak, v Praze jedno chill out pivo a jako obvykle velmi tvrdý náraz na realitu. V pondělí po takových akcích vždy přemýšlím, jestli ten ostrý let vzhůru stojí za následný prudký pád. Většinou do stavu ještě horšího, než z kterého jsem odjížděla. Jestli by nebylo lepší držet si tu nízkou letovou hladinu bez výkyvů. Zatím jsem na nic nepřišla, ale to, že pokaždé odjedu, je asi taky odpověď, že?

8.10.2017 vložil(a) Káča Režná. Naposledy upraveno 8.10.2017. Počet zobrazení: 1021

Komentáře