Zobrazit menu

Web Káči, Míši, Toníka, Haničky a Olinky

Stavění tábora

20.6.2021

Letos jedeme na tábor na první turnus. Což je docela honička, ale zas to bude v půlce července za námi a mě čeká bezstarostné léto. S prvním turnusem se ale pojí také stavění tábora. Takže trochu hlava v pejru, maily, nákupy, rozpisy., zabalit, vyrazit. A v pátek pozdě večer se před námi otevřela táborová louka a svět zas zpomalil. Tenhle efekt mě nepřestane fascinovat.

Vedro bylo příšerné, byli jsme totálně sežraní od hmyzu, ale tábor stojí. Děti nosily věci z pevnosti, hrabaly šišky a podlahy v jídelně, chlapi montovali stany, ženské přemývaly nádobí. V sobotu večer bylo vše více méně hotové, v neděli jsem ještě rozdala různé opravárenské práce. K tomu samozřejmě dva večírky u ohně a zas další pronikání do té nesourodé společnosti kamarádů a rodičů, kteří nám svěřují své děti.

Letos příprava tábora probíhala výhradně on-line. Není to špatný - odpadají dohady o termínu schůzek, nemusíme řešít, kdy budou naši "Němci" v Praze a celé je to takové svižné, efektivní. Program má na starosti dvouhlavé "ÚV", ostatní se připisují k úkolům a hrám, sdílené dokumenty, on-line schůzky, whatsup.... A pak jsme se konečně sešli naživo a najednou jsme přišli na spoustu věcí, které nás v on-linu nenapadly. Konečně to začalo jiskřit, nápady se řetězí, celé se to citelně "hýbe", roste pod rukama. Oč méně to máme pod kontrolou, o to více to nabírá drive a sypou se zajímavé myšlenky. Nepřišla jsem na to, co tu jiskru či esprit dělá, každopádně bylo fascinující sledovat, jak moc je to jiné a oproti on-linu živé.

V neděli jsme tábor předali hlídačům (kterým jsem strašně záviděla, protože tábor bez dětí je to nejlepší, co se dá na louce zažít) a frčeli jsme zase domů. Ještě na chvíli do skutečného, rychlého a propojeného světa, přežit nejhektičtější fázi příprav letos ještě v kombinaci s koncem školního roku a pak zas zpět do toho jednoduchého paralelního světa, na 14 dnů se od všeho odpojit. Těším se.
27.6.2021 vložil(a) Káča Režná. Naposledy upraveno 19.7.2021. Počet zobrazení: 193

Komentáře