Zobrazit menu

Web Káči, Míši, Toníka, Haničky a Olinky

Sedlo - Kašperk - Kašperky

31.12.2017

Protože to v Kašperkách žije, organizuje každoročně místní pobočka Klubu českých turistů za podpory města silvestrovský pochod Sedlo - Kašperk - Kašperské hory. Organizuje znamená, že přistaví autobus, který turisty odveze do Albrechtic. Celkem je to cca 8,5 km a letos jsme si řekli, že už bychom to mohli zvládnout celé bez výrazné újmy na duši naší i dětí.

V kocovině po vydatném večírku jsme podali životní výkon a v půl desáté jsme opravdu stáli na náměstí. Do prvního autobusu jsme se samozřejmě nevešli, takže jsme v dešti čekali, než se pro nás otočí. Ovšem během cesty se oblačnost začala zázračně rozpouštět. Celá akce začíná pastí v podobě zabíjačkových hodů hned na startu. Polívka, jitrnice, obrovské vdolky, pivo, dětská lanovka, houpačky... Následné 2 km na Sedlo jdou pak poněkud ztuha. Prodíráme se davem v obou směrech, naštěstí za Sedlem jako když utne a na cestě je pouze naše (pravda rovněž poněkud početná) skupina. Olinka se nese, Hanička šlape bez keců (totiž vlastně za nepřetržitého hovoru), Tonda se chvílemi hroutí a naříká. Situaci zachraňuje Ondra, který je sice dvakrát tak starý, ale sdílí Tondovu zálibu v autobusech, a tak si kluci povídají o různých nunacích ve značení autobusů Sor City NB 12 a Tonda si ani nevšiml, že šlape. Takže mizíme z dohledu a necháváme Ondru konat.

Do dalšího davu se vlijeme, když se naše trasa spojí s tou od parkoviště pod Kašperkem. Na návštěvě nádvoří nijak netrváme, vědouce, že vzhledem k termínu a probíhající oblevě tam bude totální apokalypsa a beztak jsme tam byli už aspoň 5x. Nicméně děti na se k hradu podívat chtějí, tak jdeme. Frontu na občerstvení rovnou zamítám, tak se aspoň koukneme, jak daleko jsou Kašperské hory. Kousek, vidíme je jak na dlani! To jsem ovšem zapomněla jak moc prudký a nepříjemný je sestup a následný výstup od potoka. Pak už je to dobrý. A na závěr pivo před místním mimořádně vyvedeným pivovarem.
Hezký to bylo, na děti jsem pyšná a teď zas pár let nemusíme.

7.1.2018 vložil(a) Káča Režná. Naposledy upraveno 7.1.2018. Počet zobrazení: 142

Komentáře