Zobrazit menu

Web Káči, Míši, Toníka, Haničky a Olinky

Samostatní

8.1.2023

Na Silvestru si děti domluvily, že si se Z. a L. udělají společnou pečící session s přespáním. Domluvili se, co budou péct, zcela mimo nás koordinovali, co vše potřebujou, a v sobotu po obědě Tonda s Haničkou odfrčeli do Radotína. Zbyla nám tu jen Olinka. Na neděli měl Tonda s kámošem domluvený druhý pokus o výlet na letiště. Ráno se v Radotíně sbalil a v devět měl rande s P. na Smícháči. Lehce po obědě jsem mu volala, kde jsou. Byli v Kněževsi. Na vyhlídkové plošině na přistávací runway. Tonda se vrátil hladový, zmrzlý jak sobolí tentononc, ale obohacený o nové výrazy, třeba "tripl sedmička" a "smešnout to o runway". Ještě nikdy jsem ho neviděla jíst tak rychle.

Hanička mezitím absolvovala sama cestu zpět, Z. ji jen doprovodila na nádraží a strčila do správného vlaku. Na Smíchově zvládla vystoupit, jen ten správný směr metra nedala na poprvé. Ale došlo jí to hned v Radlicích. Tramvají jet nechtěla, protože to zná cestou z tréninku přece. Přivezla sušenky a ještě jsme stihly ptačí hodinku. Ten víkend dvakrát - v sobotu dopoledne jsme sledovaly krmítka na zahradě a zaznamenaly jsme dokonce jednoho stehlíka a v neděli odpoledne to bylo sice chudší, ale kromě tradiční žluny jsme viděly i datla. Večer jsme sčítání vyplnily a odeslaly. Spokojenost.

A Olinka si zas s holkama ze třídy na pátek domluvila tříkrálové koledování. V půl čtvrté jsem ji s košíkem, v mojí bílé košili a načerněnou popelem z kamen vystrčila ze dveří, aby byla včas na srazu před školou, a pak už jsem o ní nevěděla. Úspěšně obešly asi šest domácností a v půl šesté zvonili (teda vlastně zvonily) tři králové u nás. Po koledě už zůstal Baltazar doma a maminkám jsem ohlásila, že Kašpar a Melichar míří také domů. Ty tříkrálové party tu mimochodem ten den zvonily tři. Nevím, co přesně to požehnání znamená, ale došly nám sladkosti i drobné a dveře máme opatlané barevnými křídami. Vesnice-life.

15.1.2023 vložil(a) Káča Režná. Naposledy upraveno 15.1.2023. Počet zobrazení: 534