Zobrazit menu

Web Káči, Míši, Toníka, Haničky a Olinky

Rychlé šípy.org

6.3.2021

Normálně nepřebernou nabídku naučností ignoruju, ale v lockdownu není čas na hrdinství. Procházky už nebaví nikoho, a tak bereme zavděk jakýmkoliv povyražením a záminkou někam cíleně jít.

Sama jsem Foglarovkami neprošla a postavy Rychlých šípů mi strašně šustí papírem. Před časem jsem ovšem z nedostatku možností zajistit dětem kvalití čtení sáhla po audioknize Záhada hlavolamu. Měla 8 hodin a Tonda ji naposlouchal za pět dní. Ležel v mojí posteli a poctivě a nadšeně se bál. A je pravda, že i mě doteď děsí některé scény z černobílého seriálu Záhada hlavolamu, který jsem viděla asi před 30 lety.

K 80. výročí Rychlých šípů připravil Skaut hru na Starém městě. V oknech a výlohách různých provozoven nainstalované různé reminiscence k Rychlým šípům - výtisk Zpravodaje, skautské potřebnosti, postavy z knihy apod. Mapa v mobilu, sešit pro vyplňování s šifrou a jde se. Výlet do Stínadel byl pro Tondu skvělou příležitostí zamachrovat na holky. Prolezli jsme ty nejzastrčenější kouty staré Prahy i já jsem (znovu)objevila spoustu půvabných míst a konečně jsem viděla nový mariánský sloup na Staroměstském náměstí (moc se mi líbí, hezky "rozbíjí" hluchý vydlážděný prostor). Musím také uznat, že některé zobrazené artefakty se setměnm navozovaly podobně skličující atmosféru jako již zmíněný seriál. Třeba kronika pod sklem v dlažbě v Liliové ulici byla zejména působivá a maska Široka vysoko v okně ve Zlaté ulici na mě měla stejný efekt jako v tom seriálu - málem jsem si čurla strachy. K tomu různé křídou psané vzkazy Vontů i Rychlých šípů... no, prostě to mělo atmosféru.
Zvládli jsme skoro všech 25 zastavení, jedno jsme nenašli a 3 vynechali, protože už jsme toho měli dost. Na Národní jsme "na bezďáka" zhltli pizzu a málem nestihli policejní hodinu. Výživné odpoledne az do večera....
18.3.2021 vložil(a) Káča Režná. Naposledy upraveno 19.3.2021. Počet zobrazení: 399

Komentáře