Zobrazit menu

Web Káči, Míši, Toníka, Haničky a Olinky

Ramsau - Nieder Lindewiese

22.2.2021

Před odjezdem proběhly různé malověrné pokusy, že bychom si běžky vůbec nebrali, ale těm jsem coby velitel akce učinila přítrž. Takže nám teď nezbývá na ně vyrazit. Při pohledu do předpovědi počasí, která věštila až 18 stupňů, nám bylo jasné, že na běžky musíme vyrazit co nejdřív. Takže v pondělí. Máme dvě výkonnostní skupiny - velké děti, které už ujedou celkem obstojný výlet, a tři mrňavky, které se s běžkami teprve seznamují.

Vyjeli jsme na Ramzovou. Ještě z cykloobjezdu republiky si pamatuju, jak zvláštní to je místo. Silnice se vyhoupne do sedla a díky obřím elektrárenským větrníkům si najednou připadáte jak ve vláčkovém modelu. Hlavní dojem z Ramzové je ale vítr. Neustálý, silný a nízká obačnost, do které jsme vyjeli z prosluněného údolí. Parkoviště je prázdné, na sjezdovce pár lidí s bobama, ale i lyžemi a snowbordy, stánek otevřený. Jednotka začátečníků se spokojeně placatí na sjezdovce, Olinka se díky nácviku na jednom kopečku přestala bát sjíždět. K obědu jsme si dali párek v rohlíku a horkou čokoládu a na čtvrtou jsme vyrazili do Lázní Lipová vyzvednout vrcholové družstvo.

Úderná skupina jde totiž s tatínky, kteří našli dle mapy krásnou trasu z Ramzové do Lázní Lipová. Na začátku nastoupat pod Šerák a pak převážně z kopce a po severních svazích, na kterých by ještě měl být sníh. V Lipové je vyzvedneme autem, neb je to po cestě. Trasa ze začátku moc pěkná, ovšem dál sníh různě mizel nebo byl přemrzlý a zlatý hřeb akce byl závěrečné dva sjezdy. Jeden po sjezdovce, druhý po louce s různě vyčuhujícím náletem. V pět odpoledne ale ke sjezdovce v Lipové, kde jsme na ně čekali, sjeli lyžníci značně unavení, ale velmi pyšní a nadšení. Dle vyprávění doprovodu se během cesty alespoň jednou rozbilo každé dítě, někdo hůř zvládal stoupání, někdo sjezdy, kilometrový úsek po asfaltu s lyžemi v náruči nenáviděli všichni svorně, ale celkový dojem byl spiklenecké nadšení a pocit veteránské sounáležitosti, že zvládli výlet v opravdu nelehkých podmínkách. A my jsme nadšení, že už se děti dají v pohodě vystavit přiměřenému diskomfortu a že si z toho odnesou to správné: pocit, že jsou dobří.

5.3.2021 vložil(a) Káča Režná. Naposledy upraveno 5.3.2021. Počet zobrazení: 458

Komentáře