Zobrazit menu

Web Káči, Míši, Toníka, Haničky a Olinky

Prokopák v zenu

13.12.2020

Výlety. Obvykle strašně spekuluju nad termínem a místem srazu, co když to ostatním nebude vyhovovat, jak se tam dostanou, co když bude hnusně..., až to nakonec vyšumí doztracena. Tentokrát jsem ve své nekonečné moudrosti za celou rodinu rozhodla, že v neděli prostě bude na výlet. Stanovila jsem čas a trasu, na žádost přizvala Tondova kamaráda, poslala to naší výkonnostní skupině jako last minute s tím, že jdeme v každém případě a pokud se někdo přidá, budeme rádi. A byl z toho výlet o třech jednotkách čítajících pět dospělých a děvět dětí.

Jediné dobrodružství toho dne se odehrálo hned ráno. Pražský motoráček, kterým jsme měli jet z Cibulek do Jinonic na sraz, nám profrčel před očima. Nakonec tedy motorák zabrzdil těsně před přejezdem a nabral nás i další cestující ("pardon, já jsem se nějak zapomněl" volal strojvedoucí z okýnka). Vyšvihnout sebe i děti do vlaku mimo perón po schůdcích, které začínají dospělému někde u pasu, bylo celkem dobrodružné, ale za pomoci průvodčího se podařilo do vlaku dostat všechny cestující. Potom ještě průvodčí sotva stihl nahlásit v kabině, že budeme vystupovat v Jinonicích (Pražský motoráček totiž nemá tlačítko "na znamení", vše se komunikuje "per huba": "Jízdenky, prosím" - "průkazky vám hned ukážem, ale hlavně chceme zastavit v Jinonicích" - "Ježišmarjá, tak já mu to jdu hned říct!"). Pak už se nic moc zajímavého nestalo. A to je dobře.

Sebáky, zen, čaje a sušenky, bláto a sychravo. Přes kostelík ve starých Jinonicích, po žluté vrškem Prokopáku s krásnými výhledy, potom dolů kolem dětského hřiště k Pivovaru Prokopák. Tady si děti daly párek v rohlíku a my pivo v petce (velmi doporučuji jak světlého Tatina tak polotmavou Panímámu) a vystoupali jsme Klukovicemi k Barrandovu. Překvapilo mě, že i na druhém břehu Prokopáku cesta vede velmi příjemným dubovým lesem a vyloupli jsme se u tramvaje až na Geologické. Vánoční dvanáctku jsme viděli sice jen z protisměru, ale i tak udělala velký dojem a na Smíchově jsme rozpustili formaci. Slibované slunce se sice nekonalo, ale užili si to dospělí i děti.

3.1.2021 vložil(a) Káča Režná. Naposledy upraveno 6.1.2021. Počet zobrazení: 245

Komentáře