Zobrazit menu

Web Káči, Míši, Toníka, Haničky a Olinky

Pořád advent

22.12.2016

...hajdom hajdom tečka com. Přinesl Tonda ze školky. Sice moc neví, co to znamená, ale dost nás to pobavilo a kluci ve školce se taky můžou pominout smíchy. A taky ze školky přitáhli "rolničky rolničky". Tak jsme naznali, že je čas na verzi Barta Simpsona: "rolničky, prdlačky, batman je pako, spad po hlavě do hnoje, smrdí mu sako". Taky jsme za hvězdy.

Mikuláše jsme částečně z lenosti a částečně z bezradnosti vyřešili opět balíčky za okny vč. brambor a "vytýkacího dopisu". Brambory děti zhodnotily, že ještě že zlobí, aspoň máme na kaši. Ze Squashparku jsme po Tondově lezení utekli těsně, než se rozjela Mikulášská párty a davy dětí a matek mě utvrdily, že to není nic pro nás. Setkání s mystickou trojicí bohatě stačilo venku. Hanička se regulérně bála a Tonda sice machroval, že ví, že to jsou převlečení lidé, ale tváří v tvář čertovi už tak suverénní nebyl. Naštěstí si anděl čerta včas odvolal.

Mikulášský rej proběhl i ve školce. Mysleli jsme si, jak máme s loňskými čertovskými čelenkami vystaráno, leč Hanička nepřekvapivě zatoužila být andělem a Tonda překvapivě Mikulášem. Tak si holt kostýmy museli vyrobit - Tonda stříhal a lepil mikulášskou mitru, Hanička vyráběla andělskou hvězdu, křídla jsme obstarali u Vietnamců a berlu a plášť v potu tváře vyrobil tatínek.Na adventní věnec jsem letos uloupila chvojí ze sousedovic smrku a řeknu vám, není to dobrý nápad. Jednak to pekelně píchá a jednak to opadává. Ale co už, věnec máme.

Ve školce jsme společně shlédli moc povedené loutkové příběhy o tom, co se možná stalo, než se narodil Ježíšek, zazpívali si koledy a rozsvítili stromek.

A pak jsem taky měla rande s Tondou a na moc povedeného Anděla páně 2 v kině. Sice nejvíc se Tondovi líbila scéna, kde Ivan Trojan malému spratkovi vyčítá, že "prdí ve škole, prdí v kostele", ale dle kontrolního rozhovoru byl Tonda schopen příběh obstojně reprodukovat a neunikla mu ani pointa.

Doma jsme s Haničkou napekly linecké a ze zbylých bílků premiérově kokosky (šleháme tuhý sníh z bílků, chápete, jo???) a tradičně s dědou pracny za doprovodu tradičních historek, tradičního suchého Martini a tradičních Gottových Vánoc ve zlaté Praze, řečených "Ujáááá".S Míšou dokupujeme dárky, ladíme seznamy a sváteční program, po nocích kompletujeme kalendáře, ale už to vypadá, že se Štědrého dne dožijeme my i děti.

A jako zvířátko nakonec jeden anděl konzumující jablko poznání:

22.12.2016 vložil(a) Káča Režná. Naposledy upraveno 3.1.2017. Počet zobrazení: 1670

Komentáře