Zobrazit menu

Web Káči, Míši, Toníka, Haničky a Olinky

Den pátý - Peričnik

11.8.2022

Okolí jsem prolustrovala horem dolem a už nenašla žádný dostupný cíl, který by nás zaujal. Takže poprvé tento týden vyrážíme na výlet autem. Cíl je v obci Mojstrana, která je výchozím bodem na Triglav, ale také na vodopády Peričniku. Trochu jsem se bála, že oproti majestátnímu vodopádu z fotek jistě focených na jaře najdeme v suchém létě nějaký čůrek, ale nic takového se nestalo. Cestu k vodopádu jsem z mapy odhadla trochu na asfaltovou agonii, ale ani to se nepotvrdilo. Přijemná cesta lesem podél ledovcové řeky, až poslední kousek za mostkem po asfaltu. U chaty se prudce zvedla cesta a za chvíli jsme stáli na první vyhlídce na vodopád.

Žádný čůrek. Desítky metrů padající voda ze skalní římsy do modrého jezírka. Prošli jsme za vodopádem na druhou stranu a po jištěných cestách ještě pokračovali vzhůru na druhé patro impozantního vodopádu. Tady se dalo slézt až k proudu, všude vodní tříšť, mechy nasáklé vodou, do vodopádu šlo strčit ruku. Nádhera.

Stejnou cestou jsme sklesali zpátky do vsi a v rámci zaplaceného parkování jsme ještě stihli pivo a limonádu v moc příjemné venkovní kavárně. Nad očekávání povedený výlet.

28.9.2022 vložil(a) Káča Režná. Naposledy upraveno 6.10.2022. Počet zobrazení: 122