Zobrazit menu

Web Káči, Míši, Toníka, Haničky a Olinky

Ostravice reloaded

31.10.2021

Ve středu večer jsme dorazili do chalupy, kde bylo sice prázdno, ale zatopeno a v kuchyni na nás čekal babiččin kotlíkový guláš a plněné papriky. Ve čtvrtek ráno přijel stejda Pavel a s tetou Monikou a přivezli babičku s dědou. Poseděli jsme, popovídali a Monika s Pavlem si jeli po své práci. My s babičkou jsme po obědě vyrazili na mini-výlet podzimní krajinou na přehradu Šance. Okolo té jezdíme na chalupu a pokaždé si říkáme, že se tam někdy musíme zastavit podívat na hráz. Tak už. U přehrady nás vyzvedl děda a odvezl zpátky.

V pátek ráno dorazila teta Hana s Danem a sestřenicí Markétou. Foukalo, děti chtěly znovu na dřevěné sochy, tak jsme se vydali kolem husitského kostela (a samozřejmě přes hřbitov) "do city". Zatímco děti blbly na sochách, my jsme stihli kafe v místní povedené kavárně Cocafé a pak jsme se vydali podél vody na oběd do hospody. Tady se k nám přidali prarodiče a přijela sestřenice Pavlína a já jsem konečně osobně poznala svého pra-synovce Jonáše. T. č. ročního. Pak kolem peřejí Ostravice a nahoru zpět k chalupě. Tady jsme si posbírali vše potřebné a od šesti vyrazili na rezervovaný bowling a pak do bazénu v hotelu Sepetná. Hrdinou večera se stal děda, který odložil hůl a párkrát si hodil na kuželky a v bazénu se dokonce odvážil na tobogán. Velký krok pro lidstvo udělala taky Olinka, která pokořila tobogán. Myslela jsem, že paní Opatrná vyleze nahoru, koukne do tmy a půjdou zase dolů, ale teta je démon, takže to spolu sjely. A pak znovu. A ještě jednou, až Olinka jezdila sama. Velmi povedený večer.

V sobotu trvala výstraha ČHMÚ před silným větrem zejména na hřebenech hor, takže tu Lysou jsme odpískali. Olince bychom asi museli dát do kapes cihly, aby neodletěla. Sbalili jsme draky a vyrazili na protější kopec, kolem golfového hřístě a lesem a přes louky s výhledem na Čeladnou, F-M a Ostravu na kopec Žár a odtud dolů do Ostravice. Tady jsme tak akorát stihli horkou čokoládu a už nás čekal jen Hillaryho výšvih k chalupě. Velmi povedený výlet a hlavně fajn zjištění, že za odpoledne bez problémů zvládneme 10 km náročným terénem. Takže když bychom se někdy hecli a třeba včas vstali, otvírají se nám netušené obzory.

Večer ještě bojovka a Stardance a v neděli domů. Povedené.
Další fotky tu.
15.11.2021 vložil(a) Káča Režná. Naposledy upraveno 9.12.2021. Počet zobrazení: 662

Komentáře