Zobrazit menu

Web Káči, Míši, Toníka, Haničky a Olinky

Olinka šestiletá

30.4.2021

Olince je šest. Loni jsem ze všech narozeninových party nějak zázračně vyklouzla, ale letos už to neklaplo. Nemám ráda dětské oslavy, dorty nepeču, interiéry nezdobím. Naštěstí Olinka má sice spoustu kamarádů, ale na oslavu chce pozvat jen Lucku. S tou se sveze ještě její starší sestra Áňa, ale v téhle komorní sestavě můžeme oslavu klidně spáchat dohromady s B&D a já mám o jednu holčičkovskou party méně.

V pátek odpoledne holky nachystaly pohoštění a ve tři měly sraz s Luckou a Áňou na hřišti. Tondu jsme vykopla s nimi a zadání znělo, že do čtyř je doma nechci vidět. Všechno nachystané, tak co už - sedla jsem si do křesla, nalila si dvě deci a říkala si, že takhle se ty oslavy celkem dají vydržet. V pět zvonek a B&D s dortem ve dveřích. Vysvětlila jsem situaci a vyhodnotili jsme, že "hlavně ať jsou děti venku" a že nepřítomnost oslavence nijak nebrání oslavu zahájit. Tak jsme si hned připili na Olinčino zdraví a mohli si v klidu popovídat. Pak dorazily všechny čtyři holky a v zápětí tatínek. Tonda ale na hřišti potkal kluky ze třídy a "dorazí, až dohrajou stop-zem". Bylo to napínavé, ale nakonec jsme se všichni zdárně sešli, proběhly gratulace, dárky (taška do školy!) i dort a v sedm jsme vyprovodili babičkou s dědou i kámošky.

Během odpoledne ještě volala H., jestli nechcem večer přijít na oheň, že dělají mini-čarodějnice. Už už jsem málem odmítla, že máme tu oslavu, ale pak mi došlo, že vlastně proč ne? Takže po narozeninové oslavě jsme sbalili buřty z mrazáku, pivo v petce a kelímky, zbylý džus a vyrazili ještě na after-party. Pohovořili jsme, děti se ještě vyblbly na zahradě a v okolí, večeři jsme pokryli buřty a v deset jsme byli doma. Děti padly jak podťaté. Odpoledne bylo až nečekaně příjemné a tak pěkně cibulecky jednoduché. Povedlo se.

15.5.2021 vložil(a) Káča Režná. Naposledy upraveno 19.5.2021. Počet zobrazení: 397

Komentáře