Zobrazit menu

Web Káči, Míši, Toníka, Haničky a Olinky

Okolo chalupy

23.2.2021

Výlety jsme střídali autové velkolepé a místní. Po sobotním dlouhém přejezdu z Prahy jsme si v neděli naordinovali průzkum okolí bez auta. S velkým překvapením jsme zjistili, jak moc zajímavá je krajina i bezprostředně okolo Černé vody. Téměř hned za barákem se nachází zřícenina Kaltenštejn, místní osada Staré podhradí s rozsetými domy na pastvinách se zpoza kopce vyloupne jak zjevení a podél potoka se dá dojít až k pramenům z druhé strany kopce Lázní Jeseník. My jsme došli k Mariinu prameni, kde jsme narazili na hranici věčného sněhu. Dali jsme si sebáky, čaj / zen a otočili jsme to. Sklesali jsme po zatím opuštěných rychlebských cyklostezkách a domů jsme dorazili z druhé strany kolem Kaltenštejnu. Nakonec z toho byl celkem plnotučný výlet, obzvlášť přilédneme-li k poslednímu stoupání sněhem k prameni.

Druhá úderná vycházka proběhla v úterý, po běžkovém výletu. Stanovený program byl, že děti si dopoledne dosyta pohrajou, my si uděláme hudebně-zenový večírek, k obědu dojíme zbytky od večeře a až děti začnou prudit, půjdeme na krátkou údernou vycházku po okolí. Ve dvě se to opravdu stalo. Po červené jsme vyrazili opačným směrem než včera a zamířili k místním zatopeným lomům, pak kouzelným údolím Černého potoka a nakonec jsme vystoupali zpátky nahoru po cestě, kudy se zřejmě svážel kámen z dalšího lomu, a kolem skály Píšťala jsme se zas vrátili domů.

Poslední odpočinkový den byl v pátek. Úkolem dne bylo dopít a dojíst co nejvíce zásob a předbalit, co jde. Celý den jsme také čekali na déšť. Ten sice nepřišel, ale ani úterní pětikilometrová vycházka po okolí se dětem nezdála jako dostatečné nicnedělání, a tak jsme tento den pojali opravdu líně. Hudba, děti hrály Vlaky a Karak, psali si do deníčku, honily kočky a střílely z luku. Odpoledne naštěstí Vítkovi došly cigarety, takže jsme dostali spásný nápad, že do nedalekého místního Coopu ho můžou doprovodit všechny děti, které chtějí zmrzlinu. Jistě vás překvapí, že jak Krysař s sebou vlekl všech osm povstalců.

5.3.2021 vložil(a) Káča Režná. Naposledy upraveno 5.3.2021. Počet zobrazení: 293

Komentáře