Zobrazit menu

Web Káči, Míši, Toníka, Haničky a Olinky

Nutné případy

29.3.2020

Je to nutné. To jsem naznala po dvou týdnech chození do lesa a dlení na zahradě. Na sobotu jarní předpověď a nám hrozí, že už se tu fakt pobijem. O výpadu do Zvírotic chvíli přemýšlím, protože mám tendence bezhlavě dodržovat nařízení, ale vyhodnotím, že to to není proti vládním nařízením. Budeme se zdržovat převážně na zahradě, ven k vodě děti vybavím nákrčníky místo roušek a rozhodně nepůjdeme do vsi ani se cestou nebudeme nikde stavovat na zmrzlinu a pod. Takhle si to vysvětlíme i s dětmi a za velkého jásotu přislíbíme sobotní odjezd.

A bylo to báječné a osvěžující. Sobotu jsem zcela bez výčitek strávila sedíc na verandě u twitteru a stokrát očteného Adriana Molea. Děti lítaly po zahradě, se sousedy jsme provozovali small talk na 5 metrů a nakonec jsem i ty zahradnické nůžky do ruky vzala. Naštěstí mě nenapadlo přivézt si mocnější náčiní, takže do větších akcí jsem se ani pustit nemohla. K časné večeři jsme si opekli první letošní buřty a sýr a se soumrakem jsme zalezli dovnitř. Zatopili jsme si, koukali na kamna s televizí, děti si malujou a dokonce bylo asi deset minut úplné ticho. K druhé večeři Tonda s Haničkou dojeli polední šunkofleky (termín karanténní žravost znáte?), zahráli jsme si karty a děti bez protestu zalezly do peřin. Večerní čtení si děti obstaraly samy, protože objevily Pohádky na kolejích, které jsme do Zvírotic odložili jako už příliš omleté a zcela je pohltil příběh o tom, jak se kočka stala výpravčí. My s Míšou jsme pak k druhé večeři vypili sedmičku bílého a snědli dobrý sýr a olivy a odebrali jsme se spát každý do jiného pokoje - já k Tondovi a Haničce a Míša k Olince. Vlastně takovýhle "zimní" pobyt ve Zvíroticích s přespáním je pro mě nový a nečekaně okouzlující zážitek.

V neděli je o poznání chladněji, ale pořád svítí sluníčko, takže děti se znovu vystřelily na zahradu. Oběd jsme si dali ještě venku, ale už v bundách. Zatahuje se, tak uklízíme a před třetí jsme sedli do auta a jedeme domů. Odpoledne jsme ještě stihli pustit slíbené Piráty z Karibiku i s popcornem a už se můžeme chystat na další týden. Víkend jak má být, jeden by málem zapomněl, že je karanténa. Naštěstí Bohužel se vše hned v pondělí připomene.

30.3.2020 vložil(a) Káča Režná. Naposledy upraveno 3.4.2020. Počet zobrazení: 254

Komentáře