Zobrazit menu

Web Káči, Míši, Toníka, Haničky a Olinky

3+1 na kole

9.4.2021

V mateřství jsem zažila několik milníků, kdy jsem měla málem až fyzický pocit, jak se mi rozvazujou ruce: odstavení kojence, první noc beze mě, opuštění plen, eliminace kočáru a jídelní židličky, všechny děti v institucích... Že podobně intenzivní pocit zažiju na cyklovyjížďce v Košířích, jsem ale nečekala ani omylem.

Tondu s Haničkou už celkem bez obav pustím na kolo po okolí i samotné, protože různé dopravní situace zvládají už velmi dobře. Olinka dorostla do většího kola s přehazovačkou po Haničce (a Tondovi) a stala se z ní velmi nadšená cyklistka. Už se nebojí ani z kopce, snad nejrychleji z dětí pochopila princip přehazovačky a hlavně už přehazuje za jízdy jak mazák. Tam, kde ani přehazovačka nestačí, nekňourá a kolo do kopce vytlačí. Zkrátka už je nemusím hlídat všechny a i nejslabší článek zvládá vyvinout rozumné tempo, ale zároveň jede velmi soustředěně.

V pátek jsem velela, že se mi nikam nechce, ale měli bychom jít ven. Aby byla změna, nabídla jsem dětem, že můžeme jít na Jiruš. Reakce byla dle očekávání - protažené obličeje. A jestli bychom nemohli na kolo. Nechtělo se mi ani na kolo, ale nenašla jsem důvod, proč ne, tak jedem. Tentokrát ale za dětmi nebudu vlát, ale vezmu si kolo i já. Projeli jsme lesem na druhou stanu kopce, poprvé jsme přejeli rušnou křižovatku se semafory ne po přechodu, ale normálně po silnici "jako auto" a dojeli jsme na překvapivě vylidněné hřiště ve starých Stodůlkách. Pouhá změna prostředí byla pro všechny osvěžující. Zpátky musíme jet samozřejmě Botanicou přes hřiště se slunečními hodinami, protože tam jsou ty skvělé cestičky na kroužení. V Botanice už je očekávaný nával, takže si děti chvilku pojezdí a můžeme pokračovat do Jinonic a na naši stranu kopce. Trasa standard, ale byla jsem nečekaně okouzlena, že už mám tak velké děti, že si troufnu vzít je sama na kolo. A je to dokonce hrozně fajn.. Z běžného pátečního povinného venčení byl nakonec nečekaně intenzivní zážitek a pocit opravdové cyklistiky.

19.4.2021 vložil(a) Káča Režná. Naposledy upraveno 20.4.2021. Počet zobrazení: 407

Komentáře