Zobrazit menu

Web Káči, Míši, Toníka, Haničky a Olinky

Mirakulum 2017

14.8.2017

Když nám přijela ta teta Hana, je třeba toho využít. Jedeme do Mirakula. V pondělí by to nemusela být taková hrůza... řekli si zřejmě úplně všichni. Bylo to patrné už ve vlaku. V Milovicích všichni nastoupili do autobusu s velmi nevrlým řidičem a pak jsme se ještě postavili do fronty k pokladnám, kde se připojili i ti, co přijeli autem. Pokladny byly otevřeně sice jen tři, ale snad i díky jednoduchému systému vstupného to odsejpalo. Děti jsme omotali páskami s telefonním číslem, kdyby se ztratily, a pak už to bylo dobré.

Lidí tedy strašně, že jsem to ještě nezažila, ale přeci jen se to v areálu docela rozpustilo. S Olinkou jsme obsadily "zemi prasátka Piggy", Olča postupně rozdýchala cestu i ten mumraj okolo a houpačky, tunely, prolézací hrad, lanovky a zmrzlina vše zachránily. Teta Hana si vzala na starosti Tondu s Haničkou a celé dopoledne strávili v hradu se skluzavkou do podzemí. Co celý den dělal Tonda, vlastně nevíme, protože jsme ho skoro neviděly. Ale nakonec nás vždycky našel. Hanička se jednou ztratila, ale pásek na ruce splnil svůj účel. Dopoledne se vyřádila v hradu a odpoledne už s chutí strávila s námi v klidnější sekci pro malé děti.

Množství návštěvníků pro mě bylo na hranici snesitelnosti, ale musím říct, že i tentokrát Mirakulum v mých očích obstálo. Otevřené všechny stánky, dobře rozvržená specializace nabídky, takže jsme nikde ve frontě nečekali déle než pár minut. Grilovaná zelenina a dokonce i něco tak jalového jako kuřecí na grilu bylo moc dobré, ceny naprosto přiměřené. A třeba se jednou dostanu i k té rybárně... Záchody všude dostupné a bez front. Nikde nehraje žádná hudba! "Klidové zóny" s trávníkem a lehátkama. A dobudovaný Vodní svět je tak úžasný, že si snad příště vezmu plavky i já. A to vše za 170 Kč na osobu a celý den (Olinka zatím zdarma).

Příští rok už by mohla Olinka zvládnout hrad pro měnší děti bez mé nepřetržité asistence, pouze za dozoru z lavičky. A sním o tom, že tak za 4 roky si někde na trávě v odlehlé části rozložím lehátko, koupím si kávu a zmrzlinu, otevřu knížku a dětem jen oznámím, že až budou mít hlad, ať přijdou. Áááách!
16.8.2017 vložil(a) Káča Režná. Naposledy upraveno 16.8.2017. Počet zobrazení: 1343

Komentáře