Zobrazit menu

Web Káči, Míši, Toníka, Haničky a Olinky

Mimo zákon

25.4.2020

Nemám ráda výlety autem "do přírody". Krom toho mám o víkendu velmi malý roztleskávací drive. Na druhou stranu karantény, našeho lesa a ostatně i sebe navzájem máme plný zuby všichni. A tak jsem výjimečně včas odeslala spřátelené jednotce výzvu k protistátní činnosti. Rozuměj, že bychom porušili karanténu a vyšli si společně někam na výlet. No a pak už to běželo "samo". M. nám ochotně naplánovala trasu, dohodli jsme se na místě srazu a bylo. Nakonec nám naše přemoudrá strana a vláda dokonce povolila se potkávat, tak to sice ztratilo ten pel ilegality, ale i tak to bylo nesmírně povedené!

M. zvolila oblast Jesenicka nedaleko Rakovníka a to byla trefa do černého. Minimum lidí, ale zato celou cestu spousta skal a skalek, jedna jeskyně, umělá zřícenina hradu Petršpurk s vyhlídkou, 900letý dub, trocha funerální turistiky (parafrázuji z plánovacích zpráv: "výlet má 8 km, je tam vyhlídka a hřbitov, takže pro Káču ideál"). Pak jsme se spustili do obce Petrohrad, kde jsme obdivovali areál psychiatrické léčebny ("kdyby mi už fakt definitivně jeblo, tak tady by to docela šlo...") a na závěr jsme děti vypustili na hřiště na návsi, já s M. jsme si v místním krámku koupily pivo a chlapy poslaly 2 km po silnici pro auta.

Tempo dětí bylo sice vražedné, ušli jsme závratných 6 km, ale prolezli jsme spoustu skal a skalek a shodli jsme se, že děti jsou spokojené, tak si dáme pivo a nebudeme prudit. Vracíme se vyfoukaní, lehce vymrzlí, hladoví, ale bylo to boží!

1.5.2020 vložil(a) Káča Režná. Naposledy upraveno 1.5.2020. Počet zobrazení: 268

Komentáře