Zobrazit menu

Web Káči, Míši, Toníka, Haničky a Olinky

Logopedie

28.8.2017

V lednu nám paní doktorka přes logopedii vyčinila, proč že jdeme s Tondovými řečovými vadami takhle pozdě, že to do školy asi nevypilujeme. Během prázdnin jsme jeden termín rušili my, jeden se neuskutečnil kvůli paní doktorce. A 28.8.2017 byl Tonda přezkoušen z R a Ř, pochválen a na logopedii oficiálně ukončen! K překvapení paní doktorky i mému.

Zahájena byla ovšem Hanička. Paní doktorka si Haničku poslechla a zhrozila se předevěším nad jejím hlasem á la Eva Olmerová. Nic se s tím dělat nedá, zlepšovat se to nebude a lze se zasadit jedině o to, aby se to nezhoršovalo a v dospělosti o hlas nepřišla úplně. A víte, co pomáhá? Hlasový klid! No, zasmály jsme se s paní doktorkou obě dvě, ale v sešitě máme mezi úkoly natvrdo napsáno nekřičet. Hm.

Dále Hanička při mluvení špatně dýchá, což prý hlasivkám také nesvědčí. Sykavky, kvůli kterým jsem se na logopedii nechala poslat, má zcela v pořádku, z hlásek budeme pilovat jen L a Ř. Takže zatím děláme dechová cvičení (vleže, uvolnit se, nadechnout se nosem a pomalu vydechovat pusou s táhlým hučením), máme zpívat, vytleskávat, říkat básničky, protože rytmus by měl pomoci správně dýchat. No a nekřičet. Ha ha ha.
2.9.2017 vložil(a) Káča Režná. Naposledy upraveno 2.9.2017. Počet zobrazení: 1103

Komentáře