Zobrazit menu

Web Káči, Míši, Toníka, Haničky a Olinky

17. listopad

17.11.2021

Pro mě rozhodně největší a nejživější svátek. Ale taky rozjíždějící se covid-agonie všude okolo, za oknem podzim jak vyšitej, Olinka nudle jak opratě. Já jsem z toho všeho dění taky unavená, do toho hrozící školní karantény (oficiálně nic, ale pár pozitivních vyšlo ze školního testování). Takže nakonec jsme odpískali jak společný výlet s kamarády, tak výpravu na Národní, kde by to asi děti moc nebavilo. Ostatně myslím, že ten "primitivní antikomunismus" do dětí cpeme horem dolem průběžně. Z Tondy už je nefalšovaný homo politicus a i Hanička se svým úsudkem má velmi slušný základ, tak není potřeba to lámat přes koleno.

Olinku jsme tedy s tatínkem nechali doma a já s Tondou a Haničkou jsme vyrazili vlakem na Dívčí hrady a odsud pěšky zpátky domů. Vyhlídky na Prahu, louky se střídavou sečí pro hmyz, ohrada bez koní převalského (byli zcela rozumně zalezlí) a pěšinou dolů do Radlic. Kolem ČSOB pod Farkání přes Waltrovku a pod jinonickou hasičárnou podél trati na Šmukýřku. Cestou jsme probrali covidovou situaci a společenské dopady, povolební dění, jaké vlastnosti by měl mít ministr (třeba že ministr zdravotnictví nemusí být lékař) a dostali jsme se i k historii Unie a k situaci na polsko-běloruských hranicích. Chvílemi jsem se docela zapotila (mami, co vlastně dělá ministr zahraničí?), ale hrozně mě to baví.

Před barákem jsme potkali Tondova podobně "přemoudřelého" kamaráda Vojtu. Z dálky zaslechl náš hovor.
V: "Co řešíte s Babišem?"
T: "Ále, že je to blb."
V: "Tak to není nic novýho..."

Skvělý film "Fany a pes" dávali na Déčku už v neděli (zase jsem si poplakala), tak jsme dětem pustili Pelíšky. S trochou vysvětlování to daly.

19.11.2021 vložil(a) Káča Režná. Naposledy upraveno 9.12.2021. Počet zobrazení: 664

Komentáře