Zobrazit menu

Web Káči, Míši, Toníka, Haničky a Olinky

Kultůra

23.2.2020

V pondělí předpovědi hlásily více či méně intenzivní déšť. Je jasné, že v baráku zůstat nemůžeme, tak vyrážíme za kulturou. Do Karlových varů. Autobusem tam a vlakem zpátky. Nakonec je z toho nečekaně příjemný výlet. Zahajujeme lázeňskými oplatkami pro děti a svařákem pro nás. Projdeme si kolonádu, děti nadšeně ochutnávají prameny a následně se ksichtí, že je to "hnuuuusnýýýý", mně se poprvé zalíbil hotel Thermal, s Míšou jsme zavpomínali na klopenou zatáčku při sjezdu Teplé před asi 15 lety..., jen škoda, že ta hala s vřídlem byla v rekonstrukci.

Lanovkou jsme vyjeli nahoru na Dianu, zašli jsme si na oběd, hřiště a kozími stezkami s krásnými výhledy na město jsme se spustili dolů. Co nejdéle se držíme na okraji města, na kolonádu se spouštíme až u infocentra, kam nutně potřebujeme. Akci uzavíráme zrcadlově oplatkami a svařákem a míříme na vlak. V Perninku vystupujeme už za tmy a spouštíme se ještě dva kilometry do obce.

A protože ani v úterý se počasí nelepší, střídavě prší a sněží, vyrážíme odpoledne do Jáchymova do bazénu. Průjezd Jáchymovem je fascinující, ale už na tak depresivní, jako před lety. Což mi tedy málokdo věří. A ta ostrá hranice mezi nóbl světem místních radiologických lázní a zbytkem obce poznamenaným pohnutou historií je stále patrná. Bazén je maličký a samozřejmě v takovém počasí plný, ale je tam vše potřebné: vířivka, tobogán, různé bublátory a masážní proudy, brouzdaliště a kneipův chodník - šutry a střídání teplé a studené. Pak kavárna a hřiště. Nakonec je z toho za daných podmínek příjemné odpoledne.

18.3.2020 vložil(a) Káča Režná. Naposledy upraveno 18.3.2020. Počet zobrazení: 201

Komentáře