Zobrazit menu

Web Káči, Míši, Toníka, Haničky a Olinky

Kosmopolita ve velkém světě

12.7.2022

Tonda je skalní fanoušek Harry Pottera. Celou sérii přečetl asi za dva měsíce a hltá všechny doprovodné knihy, weby, cokoli, co se kolem Pottera jen otře. Umí zpaměti snad všechna důležitá kouzla, vyzná se i v těch nejpodružnějších reáliích HP, všude chodí s kouzelnickou hůlkou a vytvořil si i potterovské alter-ego: jmenuje se Oliver Adaver Nick. Těžko se tedy divit, že mu neunikla existence zábavního parku s potterovskou tematikou nedaleko Londýna. Už jsem pomalu začala hledat, kolik by nás to všechny stálo, ale nakonec to naštěstí rozsekl děda Láďa: na oslavě Tániných narozenin upekli, že do Londýna pojedou spolu. Zažádali jsme o pas, děda koupil letenky a zařídil ubytování a v pátek 8. července jsem je vypravila na letiště.

Tonda byl v sedmém nebi a zásoboval rodinu zprávami a nekvalitními fotkami z letiště, z hotelu, z Londýna a pak samozřejmě hlavně z Potter Studios. U zpráv o skvělé hotelové snidaní, taxíku a sledování BBC mě napadlo, že jsme zplodili Adriana Mola. Londýn a Britové Tondovi velmi učarovali a 4 dny komunikace v angličtině ho skvěle "nakoply".

Ve stejný čas, jako jsem vypravovala Tondu na letiště, vyrazil M. s holkami na vlak do Ostravy. Tam dostal přidělené auto od bráchy a frčeli za babičkou a dědou na chalupu. Měla jsem trochu nutkání jet taky, protože chalupa, ale nakonec jsem se vzpamatovala a 5 dnů sama doma vyhodnotila jako nejlákavější program. Na chalupě se holkám i Míšovi dostalo tradiční péče: ovocné knedlíky, letní vánoce z mrazáku a celá široká rodina. Jako bonus ještě na jednu noc na cestě z Malé Fatry přistáli i S. s holčiček oblíbenou kamarádkou B., takže veskrze úspěch.

Já jsem se taky neměla špatně. Zašla jsem si do sauny, chodila jsem trochu po nákupech a hodně po Praze, dala jsem si jeden večírek a taky jsem koukala na seriály a nedělala nic. A po pěti dnech blahodárné samoty mi během 3 hodin doma zas přistáli úplně všichni. A mluvili a mluvili a svět byl zas v pořádku.

11.8.2022 vložil(a) Káča Režná. Naposledy upraveno 1.9.2022. Počet zobrazení: 343