Zobrazit menu

Web Káči, Míši, Toníka, Haničky a Olinky

Instituce 2020

4.10.2020

Propršený závěr tábora, nedělní návrat, krátká pondělní dekomprese a hurá do institucí a do práce. Předškolačka, 3.D. a 4.B. Předškolačka důležitě vyrazila s tatínkem, třeťačku a čtvťáka jsem zcela bez sentimentu vystrčila ze dveří a mazali sami. Při pohledu na ty nervózní, posléze zmatené rodiče nových školkáčků a prvňáčků, mi to vůbec nebylo líto. Letos je ještě klid.

Tradiční peklo sesazování kroužků - Tonda nadále odmítá opustit ZUŠ, která mě maximálně leze krkem, na sportovní kroužek na Squashparku už je velkej a Haničce přesunuli flétnu z úterka na čtvrtek. Ale máme to. Si myslím. Ale aktivní blbec je horší než třídní nepřítel, takže dobře mi tak. Středeční programování se posouvá o hodinu, takže Tonda nestihne nauku. Vyjednávám přesun nauky na pondělí, kde je ovšem hodně dětí. Mezitím aktivní matky programování posouvají na původní hodinu a ještě zkouší, jestli by se někdo nepřesunul do čtvrteční skupiny, aby se mohly otevřít termíny dva. O tom už Tonda nechce ani slyšet, už těch změn bylo dost. Takže o tom, že kroužek na Squashparku se možná přeci jen otevře už mu ani neříkám. Výsledek je nauka, zdravý pohyb, lego kroužek, programování, zpěv.

Haničce k flétně a atletice ještě přibyla v rámci družiny výtvarka. Olinka má oblíbený školkový kroužek se zahradnicí Alenou a vzdoruji dalším požadavkům na další kroužky školkové i externí.

Nakonec jsme se tedy dobrali finálního kroužkového rozvrhu, vyřešili i logistiku (která je tedy čím dál jednodušší, protože děti už leckde dojedou samy). Vyřešeno, ulevilo se mi, úkol odškrtnut. A od té doby nám kroužky střídavě povolují a zakazují, diskutuje se výklad covidových nařízení a já trávím dost času tím, že řeším, který kroužek bude a nebude. Nakonec to ale vypadá, že se to maximálně zjednoduší, což mě taky zrovna netěší: zavře se všechno. Tak nic. Myslím, že se zas schyluje k lesní karanténě protože aby nám nejeblo.

Edit: možná ani ta lesní karanténa nepůjde. V tom případě budu potřebovat neomezený přísun alkoholu a zmrliny slaný karamel z Lidlu.
4.10.2020 vložil(a) Káča Režná. Naposledy upraveno 10.10.2020. Počet zobrazení: 79

Komentáře