Zobrazit menu

Web Káči, Míši, Toníka, Haničky a Olinky

Haus des Meeres

17.11.2017

Flakturm. Jedenáctipatrová železobetonová věž s ochozy. Součást protiletadlové obrany z druhé světové války. A v ní mořské akvárium. Z charakteru budovy jsem předpokládala, že pojedeme někam na periferii, a proto mě dost překvapilo, když jsme z metra vystoupili na Mariahilferstrasse. Prošli jsme kolem prosklených obchodů, stánků se svařákem, barokního kostela a najednou uprostřed historického centra na nás vybafla tahle potvora.

Zoologické zahrady mě těžce neberou, ale akvária můžu. A to vídeňské je fakt pecka. Odshora dolů v jednotlivých patrech akvárka s různými mořskými i sladkovodními potvorami. Patro věnované plazům bylo teda zkouškou mé vůle, ale "mravencovod" se mi líbil moc. Krokodýli naštěstí jen z výšky. Džungle, kde musíte dávat pozor, abyste na schodech nešlápli na opici, kolem vás se prohánějí pestrobarevní ptáci všech velikostí a ze stropu visí kaloni. V třetím patře slavila úspěch akvária s Dory, Nemem a dalšími barevnými rybkami. Nádrže s oždibovacími rybkami. Tunel s rejnoky. Z očí do očí s karetou obrovskou i malými žraloky. Rozhodně vídeňské "must see".

Před akváriem hřiště, kde jsme počkali na tmu, abychom ještě vyrazili na povinný Riesenrad. Prater už má naštěstí po sezóně, takže jsme už jen svezli děti na autodromu a vyrazili zpět "domů".

23.11.2017 vložil(a) Káča Režná. Naposledy upraveno 26.11.2017. Počet zobrazení: 1642

Komentáře