Zobrazit menu

Web Káči, Míši, Toníka, Haničky a Olinky

Hana a Hana

24.11.2018

Oproti sobotní půvabně sychravé romantice je v neděli jen šedivá mlha. Dopoledne se povalujeme, po obědě jsme s velkým úspěchem dětem pustili Totora (děkuji Lach za připomenutí, Mej a Satzuki se teď u nás proháněj denně). Odpoledne jsme nechali tatínka s Tondou a Olinkou doma s úkolem dojít aspoň pro mlíko a s Haničkou jsme vyrazily do UMPRUMu na výstavu modelů Hany Podolské.

Výstava nijak obsáhlá, ale příjemná. Obdivovaly jsme večerní i denní modely, osahaly si materiály a v patře dokonce, světe div se, aktivita pro děti! Papíry, nůžky, lepidla, odstřižky látek. Nakresli si postavu a z látek jí vymysli a vyrob model. Záležitost na maximálně půl hodiny s minimálními náklady a velkým efektem. Malý krok pro galerii, ale velký krok pro rodiče! Příště bych ještě poprosila víc než jedny použitelné nůžky a nebude to mít chybu.

Modely byly opravdu krásné, ale srovnatelně zajímavé bylo sledovat návštěvníky. Teda spíš návštěvnice. Drtivou většinu tvořily vyfiknuté babky, které si to strašně užívaly: "z takové látky měla kostým moje maminka, já jsem si ho pak u Podolské nechala přešít pro sebe. To byly jinačí látky. A to zpracování..."

Na závěr samozřejmě nezbytné kafe, domácí limonáda a nekřesťansky drahej cheescake. Hned jsem Haničce mohla vysvětlit, proč je důležité s občas rozšoupnout. Ale byl dobrej.


30.11.2018 vložil(a) Káča Režná. Naposledy upraveno 30.11.2018. Počet zobrazení: 828

Komentáře