Zobrazit menu

Web Káči, Míši, Toníka, Haničky a Olinky

Hair, hair, hair

4.3.2020

Haničce se vlasy strašně moc cuchají, potřebovala by zastřihnout konečky. Tonda je zarostlý jak Ezau, vyhrožuju mu, že bude nosit sponky. Tak si kousek ofiny zastřihl sám. Mezi tisíce drobných úkolů, kam je objednat, si píšu kadeřníka.

Večer před mým odjezdem na Spanilku se v deset v obýváku objeví Tonda i Hanička, drbou se v hlavě a stěžují si, že nemůžou usnout. V chabém umělém osvětlení koukám Tondovi do hlavy a ta se hýbe. Takže oba do vany, odvšivit, vyčesat. Tonda tam má hotovou ZOO a i u Haničky jsem několik živých sviní vyčesala. Ukončíme proceduru, oznámíme dětem, že zítra do školy nejdou, ti pacholci si plácnou high five a jdeme spát. Olince jsme nic nenašli, ale odvšivili jsme je samozřejmě všechny a bylo to na tři kola.

Na jarňáky jsem odjížděla s lehkými obavami, kor při společném spaní všech dětí, odvšivovací šampon jsem vzala s sebou, ale už nebyl třeba. Nakonec i na to stříhání došlo. A i tady se projevily dětské nátury: zatímco Tonda měl požadavek zkrátit jen trochu, ale nikdy to není dost málo, Hanička ochotně svolila k mikádu a zcela bez sentimentu si nechala ustříhnout culík. Až jsem se divila. Pak se mě ale paní kadeřnice zeptala, jestli si ty vlasy chci nechat. Vůbec jsem nechápala, proč bych to měla dělat. Aha, sentiment vlastně Hanička ani neměla kde okoukat.

Aspoň že Olinka má vlasy bezproblémové, protože ta o stříhání nechce ani slyšet.

O vších jsem poctivě informovala všechny kolektivy, které děti navštěvují, paní učitelky poslaly zprávu dál a zcela bez uzardění jsem to probírala s ostatními matkami. Všechny oči vsloup, politovaly a sdílely jsme různé odvšivovací historky. Po 14 dnech přišla lechce úsměvná dohra. Znáte takové ty matky, co dělají všechno správně a jsou skálopevně přesvědčeny, že soubor těch správných kroků povede ke správnému výsledku? Trochu se jich bojím. A Tondův spolužák má takovou maminku. Asi 14 dní po akci mi tahle maminka volala celá vytřeštěná, že Erik má vši a že tedy byli na odvšivovací klinice (!), vyložila mi celý cyklus všího života a vydala mi několik doporučení, "abychom to v té třídě vymýtili". A že obvolává všechny Erikovy kamarády. Good luck. Přislíbila jsem součinnost a uklidnila ji, že ty Erikovy vši jsou pravděpodobně potomci těch Tondových. Nevím, jestli jsme se pochopily. Ale teď je klid, tak snad ty další budou od někoho jiného. Nebo nebudou vůbec. No, dobře, to už jsem se dostala do oblasti sci-fi.
18.3.2020 vložil(a) Káča Režná. Naposledy upraveno 18.3.2020. Počet zobrazení: 365

Komentáře