Zobrazit menu

Web Káči, Míši, Toníka, Haničky a Olinky

Dopisy

5.12.2018

Občas si říkám, že my jsme vůbec s tím Ježíškem začínali... Ale co už, jednou jsme Ježíška zavedli, tak to holt dotáhnem. Tonda s Haničkou už jsou trochu nalomení, resp. jsou ve fázi, kdy bez problémů připouští Ježíška i dárky dávané navzájem. Hanička dokonce položila přímý dotaz a z odpovědi si vzala to, že vlastně chce, aby Ježíšek byl, a tak je.

Takže i letos Advent začal psaním dopisů Ježíškovi. Ovšem dopisy od nás do nebe jen neodcházejí, ale nebeské bytosti nám i píšou. Mikuláš nám tradičně nechal nadílku za oknem a v ní i hodnotícími dopisy. Nějak tu bramboru zdůvodnit musíme, že? Ve věci Mikuláše mají děti o poznání jasněji, od začátku vědí, že trio podivných bytostí jsou jen převlečení lidé. Ale vysvětlujeme si, že Mikuláš s Čertem a Andělem jsou tu proto, abychom věděli, že naše skutky dobré i zlé se někde sčítají, bez ohledu na to, jestli jsme přistiženi. A že sice nikdo moc neví, jak to s tím Mikulášem a Ježíškem je doopravdy, ale že to nakonec vlastně celé celkem dává smysl, a tak je dobré se chovat tak, že "to všechno" nějak existuje. Letos dokonce Tonda s Haničkou vyslovili hypotézu, že ty balíčky za okno dáváme my. Ovšem fakt, že jsme přišli do zamčeného a zhasnutého bytu a za zavřeným oknem hořela svíčka a ležely tři balíčky, znejistěl i Tondu.

Mikulášská nadílka proběhla i ve škole - Tonda dokonce donesl nefalšované uhlí a samozřejmě ve školce. Dopolední mikulášsko-andělsko-čertovský rej byl velmi půvabný a Olinku jsem si vyzvedávala plnou zážitků: všechno zlobení vyčmárali na papíry, ty pak strčili do pytle a ten dali Čertovi. Čert taky hodil papírek na zem místo do koše a dostal vynadáno od Mikuláše! Pak všichni řekli nachystanou básničku a dostali nadílku. Akorát pan učitel Vojta musel zrovna k zubaři, tak to celé zmeškal.

Mimochodem, věděli jste, že na YouTube je dopravní adventní kaledář? Každý den jedna novinka z budoucnosti pražské hromadé dopravy. Já to taky nevěděla, ale mám Tondu, tak už to vím.
9.12.2018 vložil(a) Káča Režná. Naposledy upraveno 9.12.2018. Počet zobrazení: 906

Komentáře