Zobrazit menu

Web Káči, Míši, Toníka, Haničky a Olinky

Cukrák

28.9.2020

Znovu jsme ověřili heslo, že jet na výlet, když je hezky, umí každej... Takže sebáky, čaje, grog, roušky, čepice a pláštěnky a frčíme. Ze Smíchova autobusem k Cukráku a přes Kazín, hospodu v Lipencích do Černošic na vlak. 8 dospělých a 10 dětí. Zmokli jsme jak myši, ale rozhodně to byl v daném počasí nejlepší program.

Začali jsme v Občerstvení Cukrák, jež mě už dlouho fascinuje. Dřevěný stánek u dálnice na dálku ne zrovna lákavý. Jezdíme kolem do Zvírotic a odjakživa mi vrtá hlavou, proč tam lidi staví. Třeba tam mají něco vyhlášeného, co vyvažuje to prostředí. Klobásy nebo tak něco. Tak ne. Stánek je tak nevábný, jak vypadá. Točené pivo velmi nedobré, párek v rohlíku z mikrovlnky a podobné gastronomické horory. Ani na blízko mi to není jasnější. No nic, tak už to vím, můžeme vyrazit. V mlze jsme vystoupali k vysílači, který nebyl vidět a spustili se dolů kůrovcem prořídlým lesem na vyhlídku na Berounku na Kazíně. Cestou degustujeme zenové nápoje (grog), děti se druží, všichni spokojení. Z mlhy a mžení se postupně stává intenzivní déšť. Seběhli jsme do Lipenců, kde nás vcucla velmi milá trampská hospoda. Tady si na oslavu Dne české státnosti dospělí dali rum a děti hranolky, přečkali jsme to nejhorší a pak už jsme jen dorazili 2 km podél řeky do Černošic na vlak. Velmi povedené.

Výlet měl ale ještě dohru v podobě ztráty Tondova věrného přítele - olezlého plyšáka Čtyřlístka, kterého nechal u hospody. Tenhle podivný odřený medvěd, kterého si Tonda adoptoval mezi letitými hračkami na chalupě, není jen hračka, je to spíš kámoš, takže tragedie veliká. Tak veliká, že se tatínek uvolil v pondělí večer s Tondou do Lipenců zajet. Happy end - Čtyřlístek se našel.

10.10.2020 vložil(a) Káča Režná. Naposledy upraveno 9.11.2020. Počet zobrazení: 288

Komentáře