Zobrazit menu

Web Káči, Míši, Toníka, Haničky a Olinky

Chalupa podzimní

30.10.2018

Nejdřív jsme se domlouvali na nějaké velkolepé rodinné akci někde na půl cesty a nakonec to dle očekávání a k mojí spokojenosti skončilo na již tradiční podzimní chalupě. Takže jako loni - užili jsme si sychrava, mlžných vycházek i slunečného počasí.

V pátek jsme vyrazili odpoledne a chytli jsme asi nejdivočejší špičku. D1 se jevila jako filiálka Pekla, takže jsme zvolili severní trasu po hradecké dálnici. Největší zásek jsme chytli ještě v Hloubětíně a pak nás lehce přibrzdilo Mýto, ale Litomyšlí už jsme projížděli dostatečně pozdě, takže tam to už šlo hladce. Na jeden zátah jsme to dojeli až do Olomouce, kde jsme dětem dopřáli slíbeného cestovního McDonalda. Pak už v podstatě prázdnými silnicemi a na chalupu jsme dorazili v deset. Vybalili jsme jen to nejnutnější a před půlnocí jsme šli spát všichni společně.

Během víkendu se na chalupě vystřídali skoro všichni strýčkové a tetičky i bratranci a sestřenice a celou dobu se o naše blaho starali babička s dědou a hlavní hvězda teta Hana. Poflakovali jsme se kolem chalupy, pomohli s údržbou i různými zazimovávacími pracemi, v sobotu odpoledne jsme jen provedli krátkou vycházku standard lesem k Hojeckým. Na závěr jsme na tetu Moniku aplikovali tradiční test pro nováčky: kterým směrem je chalupa. Neprošla. :) Odpoledne se rozpršelo a s krátkými přestávkami pršelo až do nedělního večera. Vyřezávali jsme dýně, navlíkali dýňová semínka, holky s tetou neúnavně vyráběly skřítky podzimníčky.

Naštěstí narozdíl od Prahy nebyla v Klokočově zima, takže v neděli jsme v odpolední pauze mezi deštěm opět zvládli další vycházku standard - horem po značce a kolem školy zpátky. V neděli jsme ani nezapomněli zapít republiku, shlédli část vojenské přehlídky v televizi i celý ceremoniál státních vyznamenání, aby se neřeklo. A já jsem si jako každý rok užívala podzimní sychravo, topení v kamnech, těžké peřiny i vycházky v holinách. Dokonce jsme si udělali generálku na Vánoce - řízek se salátem a večer babička z mrazáku vykouzlila i to cukroví. Děti celé čtyři dny nadšeně obstarávaly místní kočku, která se k nám zatoulala bůhví odkud, ale krmit a hladit se nechala velmi ochotně. Jen ty houby nerostly.

V pondělí jsme vyrazili na velký výlet ke Klokočovským skalám a v úterý po obědě jsme sedli do auta a úplně stejně jako loni jsme se vychřicí vydali domů. Ať mi ještě někdo zkusí vykládat, že podzim je hnusnej!

Kompletní fotky jsou na Zoneramě.

2.11.2018 vložil(a) Káča Režná. Naposledy upraveno 5.11.2018. Počet zobrazení: 1146

Komentáře