Zobrazit menu

Web Káči, Míši, Toníka, Haničky a Olinky

Běh Mrázovkou a Sokol

4.11.2023

Holky chodí na atletiku do smíchovského Sokola. Olinka ještě do přípravky na Mrázovku, Hanička už do oddílu na Barrandov. Bylo to kdysi takové rozhodnutí z nerozhodnosti. Ale i taková rozhodnutí se mohou ukázat jako trefa do černého. Atletický oddíl smíchovského Sokola totiž obhospodařují velmi erudovaní a zároveň nadšení trenéři, s kterými je sranda. I při individuální povaze atletiky dokážou z dětí udělat tým, podporují všechny bez ohledu na výkon a pokud malí atleti ze sebe na závodech vydají všechno, dostane se jim náležité pochvaly a podpory bez ohledu na umístění.

Do toho na jaře a na podzim víkendové soustředění, v zimě prodloužený běžkový víkend v Peci a v létě týdenní soustředění v Sušici. Doprava vlakem nebo linkovými autobusy, všechno sbalit do batohu tak, aby si to děti unesly od vlaku na ubytování. Závody ve všední dny odpoledne, sraz dětí s trenéry u Anděla, já si pak atletku jen vyzvednu a kouknu se na pár disciplín. Oproti jiným sportům pro děti velmi nízkoprahové a pro rodiče naprostá idyla.

Během roku Hanička vymete různé pražské ateltické stadiony, ale největší genius loci má samozřejmě naše domovská Mrázovka, kde pravidelně končí venkovní sezóna Během Mrázovkou. Ta sice není úplně atletickým stadionem, ale je tam milo. Je pravděpodobné, že z Haničky ani Olinky žádná Hejnová ani Špotáková nerostou, ale v tom zdravém ovzduší smíchovského Sokola je chci udržet do nejdéle.

3.12.2023 vložil(a) Káča Režná. Naposledy upraveno 3.12.2023. Počet zobrazení: 497