Zobrazit menu

Web Káči, Míši, Toníka, Haničky a Olinky

Advent

5.12.2022

Jako každý rok jsme advent zahájili o týden později. Co ale o týden odložit nešlo, bylo vystoupení umělkyň. Na Mariánském náměstí se DDM Prahy 5 zúčastnilo adventních trhů. Ano, bylo to tak vkusné, jak to zní, ale Olinka měla první vystoupení, tak to bylo nutné. Utěšovala jsem se, že jsme na tom ještě dobře - my to máme na 20 minut a můžeme jít domů, ale ten moderátor tam mlátí prázdnou slámu několik hodin v kuse a každý víkend...

Oč milejší pak bylo zahájení adventu v cibulecké Hájovně, které nám vyšlo tak akorát na cestu zpátky. Sice hodně třeskuté, hodně lidnaté, ale přesto tak nějak sousedsky milé. Potkali jsme úplně všechny, dozvěděla jsem se nejnovější drby z kopce, dali jsme si cukroví, svařák a pravý ukrajinský boršč a postupně jsme se trousili domů.

I školní vánoční dílny jsem přežila. Popřála jsem paním učitelkám, popovídala jsem si se soumatkami a nakonec jsem se s holčičkami se domluvila, že příští rok už se to obejde beze mě. Na to, že byl teprve začátek prosince, bylo už toho small talku a adventní vzájemnosti na můj vkus příliš. Ale oceňuji, že akce byla koncipovaná jako zahájení adventu hned na začátku prosince a nezahušťovala i tak dost husté období předvánoční. Školní vánoční besídky úplně stačí. Žádné další adventní aktivity jsme nepodnikali, protože už NEMUSÍME! Jen již tradiční dvacítkový večírek a rovněž tradiční pozdní nákup dárků a stromečku.

7.1.2023 vložil(a) Káča Režná. Naposledy upraveno 7.1.2023. Počet zobrazení: 363