Zobrazit menu

Web Káči, Míši, Toníka, Haničky a Olinky

Adaptace

10.10.2018

Školková adaptace pokračuje zdárně, Olinka už chodí po spa. Jednou jsem to zkusila a tolik ji nadchlo, že bude spát vedle Lucinky, že ji nenapadlo protestovat. Poprvé sice k mému překvapení neusnula, ale prý je to normální, že dítko napoprvé stále kontroluje, co se bude dít. Od druhého spaní spolehlivě po obědě usíná. A velmi jí to svědčí, vyzvedávám si spokojené a hlavně odpočaté dítě, které není v pět odpoledne na zabití.

Olinka sice postupně pochopila, že to chození "po spa" až takové terno není, ale to už jsem ale já mezitím pochopila benefity nového režimu, takže jsem zcela neústupná. Těmi benefity kromě odpočatého dítěte myslím to, že v úterý nemusím na Haniččinu flétnu táhnout i unavenou Olinku a těch 45 minut u kafe sedím sama místo s mrnětem. Ve středu mám "volno" až do tři čtvrtě na tři a pak mám rande před školkou s Tondou, který končí s kroužkem hned vedle školky. Zkontroluju, že má na sobě bundu, na zádech tašku a v ní klíče a odesílám ho domů. Hned potom vyzvednu Olinku ze školky a jedem společně pro Haničku na gymnastiku. A ty zbylé dny prostě jen nelítám jak hadr na holi, abych byla v půl jedné ve školce.

Když do školky nastoupil Tonda, ještě po půl roce se ptal tatínka, jak se jmenuje ten spolužák, který právě přišel do šatny. A že bychom se dozvěděli něco o tom, co se ve školce dělo, byla úplná utopie. Děti i řízené činnosti ve školce spíš ignoroval. Olinka na začátku října umí správně pojmenovat několik spolužáků obojího pohlaví, dokonce registruje i ty starší - "Klájka má ve hkolce velkýho bjáchu Kjyhtofa". Ve školce už je jak mazák a já jsem každý den u vytržení, když ji vidím komunikovat s učiteli a fungovat s ostatními dětmi. Hlavně Lucinka je u nás velká hvězda. A když Olinku vyzvednu ze školky, tak mluví a mluví. O školce! Dozvím se, co měli k obědu, s kým si hrála a že Lucinka měla ve školce šaty a jestli by si teda mohla zítra taky vzít šaty, co říkala paní učitelka, příp. mi zazpívá, co je učil pan učitel.


5.10.2018 vložil(a) Káča Režná. Naposledy upraveno 12.10.2018. Počet zobrazení: 1024

Komentáře